• Свеж
Nikon АЛ-NIKON-КАКО-2 Automatic Ниво, Без Круг

Nikon АЛ-NIKON-КАКО-2 Automatic Ниво, Без Круг

DEN 3359.76
Достапно е за нарачката

Стока

Автоматски клима-навлажнета compensator спречува магнетни пречки.Шок-отпорни, водоотпорен, и херметички за употреба во повеќето влажни, влажни средини.Nikon е единствен автоматски compensator вработува жица-суспендирани нишалото и воздух амортизерите за да се спречи магнетни пречки.Можете да ја пронајдете вашата целна брзо низ оптички леќи на очите, и огледало со pentaprism ви овозможува да ги видите кружни меур како напнат слика за време на поставувањето и sighting.4 mm со микрометар.Шок-отпорни, водоотпорен, и херметички за употреба во повеќето влажни, влажни средини.КАКО-2 C карактеристики хоризонтална круг.Опис на производот Листа Цена : $1,590.00 Компактен, лесен, и солиден, овие автоматски нивоа функција Nikon е светски познатиот оптика за да се обезбеди светли, јасни слики.Секој модел може да биде прикачена на една или рамна или сферични-раководител tripod (се продава одделно).Супериорен оптика ви овозможи да се стремите попрецизно и се исто така полесно за вашите очи да се направи долго работни денови поудобни.8 mm без микрометар и ±0.Водоотпорен и магла доказ, овие инструменти се обезбеди висока точност во влажни тунели, непростливата терен, и inclement времето.Подобрување на минимум, фокусирајќи се на далечина, надолу до 1 метри/3.Факултативна високо и ниско-енергетски окуларот леќи : КАКО-2 висок моќ е 34x и ниска моќност е 22x.Од Производителот на Оваа високо-перформанси автоматско ниво функција херметички, сува-азот исполнет оптика.И широк надомест опсег (±12 инчи за КАКО-2) го прави брзо и лесно да се постави.Придава на двете рамна и сферични-раководител tripods.Бескрајна хоризонтална ред диск овозможува мазно, прецизно посочување и аголни мерења.Моделот КАКО-2 вработува 34x високо-зголемување, висока резолуција на телескоп да обезбеди остри слики дури и во сиромашните светлина.28 нозе, за подобри перформанси во тесни места.Директни читања се дипломирани до 10 инчи и може да се процени 1 инч.Лесно да се постави и да го користите, се карактеризира со триење кочница што ја елиминира потребата за хоризонтално усогласување стеги и овозможува брза ротација.Солиден изградба обезбедува одлична отпорност на шокови.Карактеристики автоматски клима-навлажнета compensator што го спречува магнетни пречки.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата