• Свеж
ПЕДЕРОТ 2305-2RS-ТВ Авто-Усогласување Имајќи, Двоен Ред, Двојно Запечатени, Polyamide/Најлон Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 25мм ID, 62mm OD, 24mm Ширина, 8000rpm Максимална Rotaional Б?

ПЕДЕРОТ 2305-2RS-ТВ Авто-Усогласување Имајќи, Двоен Ред, Двојно Запечатени, Polyamide/Најлон Кафез, Нормално

DEN 2329.20
Достапно е за нарачката

Стока

Компанијата, основана во 1883 година, е со седиште во Schweinfurt, Германија.Нормално радијална внатрешни дозвола за апликации каде термичка експанзија не е фактор.Овој кафез тип може да се користи на оперативниот температури до 120 степени C (250 степени (F).Директно создаден за монтирање на конвенционалните цилиндрични вратило.Оваа дозвола се дава ширина за само-прегрупирање и компензира за статичка и динамичка усогласеност со грешки.Ова лого е инјекција-украсениот snap-тип кафез изработени од стаклени влакна засилен polyamide 66 за да се спречи топки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Контактирајте со заштитата на двете страни од имајќи го задржи надвор загадувачи како нечистотија и валкано и задржете во лубрикант применува на производство кој трае векот на траење на лого.Стаклени влакна засилен polyamide 66 пластични кафез рамномерно простори топки за намали триењето, вибрации и бучава.Контактирајте со заштитата на двете страни од имајќи го задржува лубрикант и загадувачи надвор.Лого има директно создаден за монтирање на конвенционалните цилиндрични вратило.Возен лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Бидејќи оваа имајќи тип има најниска оперативни триење на сите возен лежишта, таа работи кул при високи брзини.Ова лого е конкавна sphered домување прстени за да се компензира за статични аголни misalignments помеѓу вратило и домување во апликации кои се предмет на вратило deflections или монтажа грешки.Тоа е погоден за апликации поддршка умерена радијална товари и умерени до низок удар товари.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата