• Свеж
TekPower TP10015E DC Прилагодливи Префрлување Напојување 100V 15A со Дигитален Дисплеј

TekPower TP10015E DC Прилагодливи Префрлување Напојување 100V 15A со Дигитален Дисплеј

DEN 11759.76
Достапно е за нарачката

Стока

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Излезен Напон : 0 - 100 V. 0-15 A Тековната Излез.Коло прекинато заштита.Вентилаторот за ладење автоматско активирање со вграден-во термо-сензор.На Tek Power TP10015 E е професионална DC регулирани напојување од Tek Power.Ова е многу стабилен, со висок квалитет префрлување напојување со своето производство континуирано прилагодливи на 0-100 V DC и 0-15 A.На единица доаѓа со голем LCD дисплеи, обезбедување на точни отчитување за напон и струја вредности.Тоа мора да се изгради во коло прекинувач за заштита и доаѓа со основните 1 година САД гаранција.Карактеристики & Спецификации : Прилагодлив излези : 0-100 V и 0-15 A Променлива контроли за сегашните и напон излези Влезен напон : 110 V Напон Читање на Точноста : 0.5% + 2 цифра Тековната Читање на Точноста : 3% + 5 цифра Бран бучава = 1% Заштита : Сегашната Граница и се Прегрее Средина : 0-40 C, релативната влажност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата