• Свеж
Tesla Model X S 3 Y Ултра-светли LED внатрешно Осветлување Лесно-Приклучок Багажникот, Frunk, Puddle Врати Замена на Комплет - Надградена 6 LED Светло Чипови (2 Парчиња)

Tesla Model X S 3 Y Ултра-светли LED внатрешно Осветлување Лесно-Приклучок Багажникот, Frunk, Puddle Врати Замена

DEN 237.60
Достапно е за нарачката

Стока

Без дупчење, без жици, без disassemblying, без оштетување на вашиот Автомобил.Лесно да се инсталира,Тоа само ќе ве однесе околу 5 минути.Замена за ОЕМ светилки кои дојдоа стандард во вашиот Модел S, X, Y и 3. Посветен на ТЕСЛА автомобил, Инсталацијата е едноставна, Директно да го замените оригиналниот автомобил светла (Puddle светло & Ракавица Кутија Под Вратата Нога Светло &пред светло & По светлата).Користење на висока осветленост LED чип, многу светла за осветлување излез, но и многу ниска потрошувачка на енергија.Опремен со висок излез LED чипови, ова внатрешни работи LED надградба резултати во повеќе светлина на производството и им даде на вашиот Тесла многу модерен изглед.Едноставно користење на љубопитните алатка за да се појави надвор фабриката светлина и да го замени фабриката светлина со нови LED Внатрешни работи светлина собранието.Супер Светло : 6000 K, изнутрици светлината во однос на ОЕМ Светлина.Директна инсталација, нема промени.Plug-and-Play, целосно компатибилни.Не O. Б. В Грешка, без сијалица-out порака за предупредување порака.Лесно да ја замените вашата ОЕМ LED или халоген учтивост светлина.Тројна светлина во споредба со вашиот ОЕМ led светло. 100% сосема нов.Напон : 12 V.Излезна моќност : 3 W.Боја : бела.Материјал : ABS+Алуминиумски легури.Количина : 2 парчиња.Тесла МОДЕЛ С Тесла МОДЕЛ X. Тесла МОДЕЛ Y. Тесла МОДЕЛ 3. 100% сосема new Voltage : 12 VOutput моќ : 3 WColor : white Material : ABS+Алуминиумски alloy Quantity : 2 парчиња.Тесла МОДЕЛ STesla МОДЕЛ XTesla МОДЕЛ YTesla МОДЕЛ 3. За да дознаете повеќе Најкул Тесла Производи, Пребарување "Cool Ko Тесла".Тони Најкул Тесла Додатоци е на чекање за вас.

Особините

Super Bright:
6000K, tripe brightness compared to OEM Light

Најдобрите понуди во категоријата