• Свеж
CHRZEEL USB Аквариум Воздушна Пумпа, Преносни Риба Резервоарот Воздушна Пумпа со 1 Воздух OutletsStonesTubesCheck Вентил за Риба Резервоарот, Мала Тивка Кислород Пумпа со Додатоци

CHRZEEL USB Аквариум Воздушна Пумпа, Преносни Риба Резервоарот Воздушна Пумпа со 1 Воздух OutletsStonesTubesCheck

DEN 239.76
Достапно е за нарачката

Стока

1.【Ниска Потрошувачка на Енергија】потрошувачката на Енергија на овој usb кислород пумпа е само 1 W. Ако приклучокот во 10000 MAH извори на енергија, тој може да трае за околу 36 часа и се уште се работи ефикасно. 2.【Ултра Тивок】Оваа воздушна пумпа аквариум работи со супер тивок но високо ефикасен мотор.Нема да се наруши кога се спие. 3.【лесен За Употреба】 Нашиот Тивок Аквариум Воздушна Пумпа Е Многу Лесно Да го Инсталирате, Поврзете се на Филтер за Воздух Камен И Силиконски Цевка Со Пумпа Штекер, Тогаш Висат Во Воздух Пумпа На Резервоарот Ѕид, Потопи Воздух Камен Во Риби Резервоарот. 4.【мала Големина И Голем Волумен Воздух】 Воздушна Пумпа Моќ 1 Вати, Притисок 0.024 mpa, Погоден За Помалку 5-180 Литри Резервоар за Аерација Употреба. 5.【Доаѓа Со Сите Воздушна Пумпа Додатоци】1w Аквариум Воздушна Пумпа, 1*3.25 ft (1m) Воздух Цевка, 1*воздух Камен, 1* Враќање Вентил.CHRZEEL USB Аквариум Воздушна Пумпа, Преносни Риба Резервоарот Воздушна Пумпа со 1 Воздух Места/Камења/Цевки/Проверете Вентил за Риба Резервоарот, Мала Тивка Кислород Пумпа со Додатоци за 20 до 150 Литри Боја : Сина Карактеристики : Компатибилен со било USB порта моќ ресурси со користење на 5 V напон.Лесен и пренослив Високо заштеда на енергија Plug and play го исклучите дизајн, без врева Погодна за отворен риболов, мала до средна големина аквариуми, риба тенкови, итн.Спецификација : Номинална Моќност : 1 W Напон : 5 V Напојување : USB Цевка Должина : 3.3 ft(1m) USB Кабел Должина : 4.9 ft(1.5 м) Пакет се вклучени : 1x Аквариум Воздушна Пумпа 1x Силикони Цевка 1x Воздух Камен 1x Виси Тока Забелешка : 1.Со цел да се добие оптимална работна сила, ве молиме користете оригинални додатоци. 2.Воздушна пумпа Не е водоотпорен, да ги задржи подалеку од водата. 3.Редовно проверувајте ја воздухот цевка е да не се затнати, bended и без било каков воздух истекување. 4.Не се стави на воздушна пумпа премногу ниско, можете да ги страна на резервоарот. 5.USB Адаптер не е вклучена.

Особините

Rated Power:
1 W Voltage

Најдобрите понуди во категоријата