• Свеж
ДТ МОТО 15W Килибар LED Итни Трепка Предупредување за Безбедност Strobe Светилник на Светлина за Мотокар Камион Трактор Голф Коли UTV Автомобил Автобус

ДТ МОТО 15W Килибар LED Итни Трепка Предупредување за Безбедност Strobe Светилник на Светлина за Мотокар Камион

DEN 479.76
Достапно е за нарачката

Стока

360 СТЕПЕНИ ПОКРИЕНОСТ - Alert сите околу вас со овој еден режим светилник кој емитира три светли удари со една секунда помеѓу.РАБОТА СО ДОВЕРБА - 30 супер-светли Led диоди се задржи безбедно кога сте работи во областите на ниска видливост.ТРАЈНИ ИЗГРАДБА Опремени со солиден ABS пластика база и отпорност на поликарбонат објектив, ова strobe светилник е изграден да outlast вашиот обезбедувач на возилото.НИСКА ОДРЖУВАЊЕ - Уморни од промена на светилки?Така сме и ние.Инсталирате нова светилник и тогаш немојте да се допре тоа повторно.ЕДНОСТАВНА ИНСТАЛАЦИЈА - за Разлика од слични светла, нашите LED beacons не бара надворешен flasher.Едноставно се обезбеди светилник со приложена хардвер, жица преку прекинувач за напојување и земјата и ќе завршиш.Никогаш не се Чувствуваат Како Тебе Треба да се Жртвува за Квалитет за Цена сте во потрага по светлина која може да се справи со барањата на работата, но нема да се скрши на банката?Нашите светилник на светлина е направен од материјали што би очекувале да го видите во многу повисоки цени единица.ABS пластика база е шок, влијание и отпорен на корозија.На килибар леќа е направена од ултра силна поликарбонат.Поликарбонат е избор на луѓето кои сакаат да се завршат работите.Тоа е зошто тоа е се користи како bulletproof стакло, кокпит canopies на борбени авиони и полициски штитови.Работа и да Игра Safe Accidents може трајно да го промени на животот на една личност.Но, избегнување на овие може да биде едноставно како правејќи си повеќе видлива со strobe сопирачките.Дали треба да додадете повеќе видливост за мотокар, снег ора или трактор?Или можеби сте во потрага за некој додаток светлина за вашата голф количка, off road возило или на брод?Нашите strobe менувачот е дизајниран да се задржи вас, за вашите вработени и вашето семејство безбедно на jobsite и на линковите.Лесно да се Install Unlike други слични светлата се што е потребно да се направи нашите светлина работа е веќе вграден во.Само жица светлина преку префрлат во 12v власт, и земјата и сте подготвени да одите.Ние дури и да ви даде завртки, навртки, и подлошки ви се случува да треба за да се инсталира!Светлината има само еден режим на блиц па вие не мора да го комплицираат процесот, со посебен flasher единица.Се тоа се инсталира и да се вратат на работа.Карактеристики : Трајни ABS база и shatterproof поликарбонат lens30 LED светла за подобрување на visibility Simple инсталирате бара само неколку tools Operating Напон 12 V DC1-годишна Гаранција & Упатството Вклучени.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата