• Свеж
Автомобилската Осигурувачи, Цинк Легура 2‑40A Добра Спроводливост 140Pcs Мини Нож Осигурач за Електрична Опрема

Автомобилската Осигурувачи, Цинк Легура 2‑40A Добра Спроводливост 140Pcs Мини Нож Осигурач за Електрична Опрема

DEN 318.96
Достапно е за нарачката

Стока

Повеќе Спецификации : Опремени со различни спецификации на мини-блејд осигурувачи, погоден за различни автомобилската потреби.Цинк Легура : сечилото на осигурувачот се направени од цинк алуминиумски материјал, кој има добра електрична спроводливост и отпорност на корозија, и може да брзо и точно да се топи на струја.Класифицирани Складирање : Со кутија за складирање, погодно за транспорт и складирање, за да се заштити мини нож осигурач.Лесна Идентификација : Со транспарентен изглед, боја кодирање и засилувач оценка, која ви помага да брзо да го проверите статусот на местото на спојување.Главна Цел : Овие осигурувачи може да се користи за да се заштити вашиот автомобил и друга електрична опрема од краток спој, преоптоварување, итн.Функција : 1. Цинк Легура : сечилото на осигурувачот се направени од цинк алуминиумски материјал, кој има добра електрична спроводливост и отпорност на корозија, и може да брзо и точно да се топи на струја.2. Лесна Идентификација : Со транспарентен изглед, боја кодирање и засилувач оценка, која ви помага да брзо да го проверите статусот на местото на спојување.3. Класифицирани Складирање : Со кутија за складирање, погодно за транспорт и складирање, за да се заштити мини нож осигурач.4. Повеќе Спецификации : Опремени со различни спецификации на мини-блејд осигурувачи, погоден за различни автомобилската потреби.5. Главна Цел : Овие осигурувачи може да се користи за да се заштити вашиот автомобил и друга електрична опрема од краток спој, преоптоварување, итн.Како да го Користите : Поддршка на сите модели, ефикасно да се заштити коло и да се спречи тековното преоптоварување.Спецификација : Предмет Тип : Автомобил на Ножот Fuse Model : 140 PCS Спецификација Количество 2 A 10 ЗА 10 5 A 10 7.5 20 10 A 10 15 A 20 20 A 10 25 A 20 30 A 10 35 A 10 40 A 10 Пакет Листата : 140 x Мини Fuse1 x Clip1 x Складирање Кутија.

Особините

Item Type:
Car Blade Fuse
Model:
140PCS
Specification Quantity 2A 10 ЗА 10 5A 10 7.5A 20 10A 10 15A 20 20A 10 25A 20 30A 10 35A 10 40A 10 :
Package List:
140 x Mini Fuse1 x Clip :
1 x Storage Box :

Најдобрите понуди во категоријата