• Свеж
FMEA Безбедност Замена на Комплет - за Blodgett ФА-100 Конвекција Печки

FMEA Безбедност Замена на Комплет - за Blodgett ФА-100 Конвекција Печки

DEN 22559.76
Достапно е за нарачката

Стока

Овој комплет заменува застарениот FMEA Безбедност Вентили кои се веќе изработени, бидејќи тие содржат Жива.Комплетот се состои од Роберт Шо 'К' Type-Магнетни Безбедност и Гас Превозникот, посебен "Месинг Адаптер' (па тоа ќе одговараат токму со стариот FMEA вентил), и нова 48" thermocouple.Безбедноста е 'К' Тип, Гас Во/Од : 1/2" NPT, Пилот (ОД САМО).Тоа вклучува adaptors така ќе работат со 1/8", 1/4" & 3/16" пилот цевки.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата