• Свеж
ФОНДАЦИЈАТА Бостон Cromargan Табела Нож, 16 x-2 х 1 cm, Сребро.

ФОНДАЦИЈАТА Бостон Cromargan Табела Нож, 16 x-2 х 1 cm, Сребро.

DEN 439.68
Достапно е за нарачката

Стока

Производителот гаранција може да не се применува.Должина : 22.6 cm.Реден број : 1120039990. Материјал : Cromargan полиран не ' рѓосувачки челик.'Рѓа-бесплатно, машина за миење садови безбедно, dimensionally стабилна, санитарните, отпорни на киселина и неуништив.Солидна Monobloc табела ножеви направени од ' рѓа-слободен челик сечилото се фалсификувани од едно парче и најтврдокорните како целина.Дизајн : WMF Atelier (Петар Bäurle).Бостон колекција.Опис на производот сведе на минимум, чиста и поедноставен - тоа е она што инспириран дизајнер Питер baurle да се создаде таков модел.Едноставноста на поединечни парчиња прибор за јадење е прекрасен : детали беа намерно испуштени, со заоблени рабови се суптилно видлив детали.Направена во monobloc, криви нож ножеви на овој 1120039990 обезбеди добра се шири јачина на звук.На Бостон прибор за јадење опсег е разноврсна благодарение на неговите безвременски дизајн, и голем избор на дополнителни објекти и на нејзините полиран површината остава светол впечаток.Дали мала појадок, изобилен ручек, градина партија или бранч : ова Трио е во употреба во секој оброк - иако понекогаш не сите заедно.Со лажица често се користи за супи и тестенини јадења, додека нож сече храната на чинијата за сервирање во залак големина парчиња.Табела вилушка се користи за да се одржи на храна во место додека сечење со нож.Храната е тогаш speared од tines на вилушка Сет Содржи : Twist-off капак маша PROFI PLUS.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата