• Свеж
Keadic 40Pcs 20 Видови (20pcs 74HCxx+20pcs 74LSxx) Серија Логика IC Асортиман Комплет, 74HCxx Серија Shift Излезни Регистри IC Чип & 74LSx серија IC Чип Комплет со Сад & Label

Keadic 40Pcs 20 Видови (20pcs 74HCxx+20pcs 74LSxx) Серија Логика IC Асортиман Комплет, 74HCxx Серија Shift Излезни

DEN 335.76
Достапно е за нарачката

Стока

1. Вкупно 20 Видови Логика IC Гејтс : Постојат 40 Pcs стандард 20 values Logic IC Порти за да ги изберат, вклучувајќи LS-47 HC-32 LS86 РК 138 LS-90 HC-164 LS-138 HC-165 LS-245 HC-595 LS-00 HC-00 LS-02 HC-02 LS-04 HC-04 LS-08 РК-08 LS-32 РК-14. Секој тип 2 парчиња. 2. Добар Квалитет : Самите себе, исто така, да ги користите за работа & домаќинство коло собранието.Тие се добро направени & трајни, иглички не се лесно да се наведнат и може да се ре-совршено подреден во средина.Ако има било какви прашања во текот употреба, се чувствуваат слободни да ме контактирате, ве молиме. 3. Ефективни : Inlcuding речиси сите корисни IC видови за секојдневна собранието како прецизност тајмери, dual операциони засилувачи, аудио засилувачи, Darlington низи, quad операциони засилувачи, итн.Тоа ќе заштедите вашите пари, време и енергија за да пребарувате за некои посебни видови насекаде. 4. Совршен Пакет : Секој тип на НАТОПИ IC штекер adaptors се спакувани во посебен оддел на јасни сад, покрај тоа, ние исто така да додадете некоја соодветна етикета да погодно за да го најде вистинскиот коло чип брзо. 5. Широк Апликации : Тие се широко се користи во секојдневниот собранието, како што прецизност тајмери, dual операциони засилувачи, аудио засилувачи, Darlington низи, quad операциони засилувачи, а бас гитара overdrive на возилото е PCB, итн. "✿ Keadic 40 Pcs 20 Видови (20pcs 74 HCxx+20pcs 74 LSxx) Серија Логика IC Асортиман Комплет ✿ Спецификации : ★ Име на Производ : Логика IC ★ Материјал : Пластични + Метал ★ Количина : 40 Pcs ✿ Пакетот Вклучува : LS-47 -2 парчиња HC-32 -2 парчиња LS86 -2 парчиња HC 138 -2 парчиња LS-90 -2 парчиња HC-164 -2 парчиња LS-138 -2 парчиња HC-165 -2 парчиња LS-245 -2 парчиња HC-595 -2 парчиња LS-00 -2 парчиња HC-00 -2 парчиња LS-02 -2 парчиња HC-02 -2 парчиња LS-04 -2 парчиња HC-04 -2 парчиња LS-08 -2 парчиња HC-08 -2 парчиња LS-32 -2 парчиња HC-14 -2 парчиња ❥ Добра Вест : Вкупно 40 парчиња Логика IC Приклучоци, овој комплет е организиран во транспарентна складирање случај со етикета за брз пристап и заштита.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата