• Свеж
Мирис Слободни Козјо Млеко За Нега На Кожата Крем, 4 Мл Тегла

Мирис Слободни Козјо Млеко За Нега На Кожата Крем, 4 Мл Тегла

DEN 358.80
Достапно е за нарачката

Стока

Мирис Слободни.Негување На Козјо Млеко.Дневен Крем.Совршен за Сите Типови на Кожа.Ги Отстранува Шминка.Мирис Бесплатна Нега на Кожата Крем 4 мл Тегла Мирис слободни лицето за нега на кожата крем со козјо млеко да го негуваат вашата кожа.Ќе сакам мека благост на овој крем.Се користи како дневен крем, ноќен крем, па дури и како чистење крем.Нежно ја отстранува шминката и е безбедно да се користи околу очите.Смирува Розацеа и има докажано да биде ефикасна против псоријаза и егзема.Нашите Нега на Кожата Крем е направен со природни состојки и е прекрасен крем за рацете и нозете, премногу.Тоа е се што треба да се спакуваат кога патувате.Состојки : Вода, Пастеризирано Козјо Млеко, Масло од Авокадо, Масло од Кокос, Зеленчук врз Основа Emulsifying Восок (Cetylstearyl Алкохол, Polysorbate 80), Стеаринска Киселина, Зеленчук Глицерин, Лимонска Киселина, Optiphen (Phenoxyethanol и Caprylyl Гликол) и Витамин Д. не Содржи parabens, не PABA е, не бои и мириси.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата