• Свеж
Spalding 88300S ExactaHeight Прилагодливи Пол Кошарка Обрачот Систем

Spalding 88300S ExactaHeight Прилагодливи Пол Кошарка Обрачот Систем

DEN 6959.76
Достапно е за нарачката

Стока

Exacta Height прилагодливи одбор систем со приспособување на висина на дршката од 7.5 метри на 10 метри во 6-инчен постепено.Backboard и rim не се вклучени.Три-парче, 3,5-инчен круг пол.Пет години ограничена гаранција.Земјата ракав за лесна монтажа и отстранување, сите потребни хардвер за лесна инсталација.Опис на производот 88300 S Карактеристики : -ги Поддржува повеќето станбени backboards. -Вклучува 3 дел круг пол.Опрема Тип : -Backboard Системи.Димензии : -Backboard : 48" В. Пол : 3.5" W x 3.5" Д -Производ Тежина : 46.92 lbs.Целокупниот Производ Тежина : -46.92 lbs.На Арогантен 88300 Exacta Height Прилагодливи Пол Системот овозможува се што ви треба да се создаде кошарка рај во вашиот двор.Има три дела, 3,5-инчен круг пол со трајни, прав-обложени заврши.На Exacta Height прилагодливи одбор систем карактеристики точната висина на вредноста од 7.5 метри на 10 метри во 6-инчен постепено, овозможувајќи да се подигне или спушти backboard на возраст соодветната висина па секој може да се игра.Тоа, исто така, вклучува земјата ракав за лесна монтажа и отстранување и сите потребни хардвер за лесна инсталација.Тоа accommodates сите Арогантен backboards и е поддржана од страна на 5-годишна ограничена гаранција.Во земјата системи имаат тенденција да бидат повеќе крути и заземаат помалку простор од преносни системи.Конкретни е потребно за земјата систем за инсталација, и поради времето потребно за конкретните да се исуши, инсталација на една земја систем ќе трае подолго од пренослив систем.Стр.кога('A').извршување(function(A) { A. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.скролувајте(0, податоци.проширувач.$проширувач[0].offset Top-100); }); }); Бренд Приказна Поделба на Russell Брендови, ДОО, Spalding е најголемиот кошаркарски снабдувач на опрема во светот, и Америка е првиот бејзбол компанија.Spalding е официјален кошаркарски на Националната Кошаркарска Асоцијација (НБА) и женска Национална Кошаркарска Асоцијација (WNBA), службен backboard на НБА и NCAA, службен бејзбол од Малата Лига во Светот Серија, службен одбојка на Кралот на Одбојка на Плажа Турнеја и на "Про Плажа Серија" и официјалниот фудбал на Поп Ворнер.Покрај тоа што е една од водечките производителот и продажби на кошарка, топки, volleyballs и фудбалски топки, Spalding произведува softballs под Дадли бренд.На SPALDING® и ДАДЛИ® се трговски марки се сопственост на Russell Брендови, LLC.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата