• Свеж
Leviton 279 50 Amp, 125/250 Volt, NEMA 14-50R, 3P, 4W, Рамна Монтажа Receptacle, Директно Нож, Индустриски Одделение, Заземјување, од Страна на Жичен, Челик Рака, Црна

Leviton 279 50 Amp, 125/250 Volt, NEMA 14-50R, 3P, 4W, Рамна Монтажа Receptacle, Директно Нож, Индустриски Одделение,

DEN 270.00
Достапно е за нарачката

Стока

Изграден на трајни термопластични.опремени со тешки-мерач, двојно-жица бакарни легури контакти.Терминали означени за лесна идентификација и брзо жици.Флеш-монтирање на уреди се вклопуваат еден или два-банда штекер кутии. 50 Amp, 125/250 Volt.Одговара на сите wallplates со 2.15" дијаметар центар дупка.Терминали означени за лесна идентификација и брзо жици.Сите монтажа хардвер вклучени.Флеш-монтирање на уреди се вклопуваат еден или два-банда штекер кутии.Лесен-за-жица терминали прифати до No. 4 AWG проводници.Опис на производот Облека вашиот фен со екслузивно врски со една рамна спектар receptacle.На 125-Volt/250-volt, 4-жица, 50 amp receptacle е УЛ наведени и е робустен, сигурен фен перформанси.Од Производителот Изградена на трајни термопластични, Leviton Моќ кутиите на двата краја — доаѓаат опремени со тешки-мерач, двојно-жица бакарни легури контакти.За да се обезбеди точни и брзо жици, терминали имаат ID ознаки.Флеш планината кутиите на двата краја одговара Leviton е широк спектар на 2.15"-дијаметар wallplates и монтажа хардвер е вклучена. 50 Amp, 125/250 Volt, NEMA 14-50 R, 3 P, 4 W, Рамна Монтажа Receptacle, Директно Нож, Индустриски Одделение, Заземјување, од Страна на Жичен, Челик Рака, Црна.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата