• Свеж
BOJACK Микробранова Осигурач 20AL250V 6x30mm 20A 250V Бавно-Удар Керамички Осигурувачи 20 amp 250 Volt 0.24 х 1.18 Инчен Керамички Цевки Времето на задоцнување на Осигурувачи(Пакување од 2

BOJACK Микробранова Осигурач 20AL250V 6x30mm 20A 250V Бавно-Удар Керамички Осигурувачи 20 amp 250 Volt 0.24

DEN 191.76
Достапно е за нарачката

Стока

BOJACK 20 Компјутери Висок Квалитет на Бавна-удар Керамички Осигурувачи.Осигурач Димензија : 6x30 mm/0.24 х 1.18 Инч.Осигурач Струја : 20 A.Осигурач Напон : 250 V.Пакет Количина : 20 парчиња Спакувани во пластични складирање случај.BOJACK 20 Компјутери Висок Квалитет на Бавна-удар Керамички Осигурувачи Осигурач модел : 20 AL250 V Осигурач Струја : 20 A Осигурач Напон : 250 V Осигурач Димензија : 6x30mm/0.24 х 1.18 Инчен улогата на Бавно-удар осигурач:бавно-удар осигурач е исто така, повика на времето на задоцнување на осигурувачот.Неговото одложување карактеристични се одржува во коло кога има не-грешка пулсот на сегашните и може да се заштити од долгорочното преоптоварување.Некои кола имаат поголема од тековната неколку пати на нормална тековни на префрлување момент.Иако оваа тековна врв е многу висока, тоа се случува за кратко време.Ние ја нарекуваме пулсот тековната или inrush тековната или бран струја.Обичните осигурувачи не можат да го издржат такви струи.Ако таква коло користи обичен осигурач, тоа не може да биде во можност да се започне нормално.Ако поголем осигурач се користи, таа нема да биде заштитена кога коло е преоптоварен.Топи на времето на задоцнување на спојување е специјално обработена и да ги апсорбираат energy.By прилагодување на апсорпција на енергија, тоа може да му одолее на inrush сегашните и штити од преоптоварување.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата