• Свеж
Пополнете-Обред FR711VBD 115V 20 GPM Гориво Трансфер Пумпа со Празнење Црева, Автоматски Млазницата, & Дигитални Метар

Пополнете-Обред FR711VBD 115V 20 GPM Гориво Трансфер Пумпа со Празнење Црева, Автоматски Млазницата, & Дигитални

DEN 9719.76
Достапно е за нарачката

Стока

Заврши ул наведени гориво трансфер систем сите во една кутија.Компатибилен со повеќето заеднички горива (дизел, бензин, kerosene, B20, E15).Инженерните, изградени и тестирани во сад.Лесен за употреба пумпа и метар систем.Доверлив, долго-траен производ од 1961 година. Зголемување на вшмукување лифт.Не перформанси на косата се должи на ване носат.Авто-priming способност.Лесно одржување.Во согласност перформанси.Додавање на додатоци (филтри, мерни уреди, swivels, итн..).Менување на додатоци (зголемување на должината или намалување дијаметар на цревото).Издавање на гориво над пумпа (на високо празнење точка е над пумпа на долните текови-стапка).Транспорт поголем вискозитет течности (да се Пополни-Обред пумпи се дизајнирани за да се испумпува на вискозност не поголема од kerosene).На FR711 VBD е комплетен 115 V AC напојува гориво трансфер систем кој вклучува 20 GPM пумпа, дигитални метар, 1 инч x 18 фт црево, и ултра Hi-Протокот на автоматски млазницата.Овој систем е идеален за мобилни апликации или надземно складирање тенкови.Точни 1%, овој турбина метар поставува стандард за прецизност, леснотија на користење и безбедност.Компатибилен со бензин, дизел, kerosene, џет гориво, heptane, и минерални духови (алуминиум верзија).Тоа доаѓа со УЛ/ATEX листата на целата метар, а не само на електроника како конкурентски брендови имаат.Секој метар е изграден за да се справи со проток стапки помеѓу 2-35 GPM и да работат на температури помеѓу -40 С и Ф. 176 го Инсталирате каде што ви треба, дури и на крајот на цревото.Мерка литри, литри, quarts, pints, и унци.За стабилна метар може да зависи, изберете Пополнете-Обред, повеќето доверлив име во пумпи и метри.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата