• Свеж
NTN Имајќи 32008X Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, Челик, 40 мм Понесе, 68 мм OD, 19 мм Ширина

NTN Имајќи 32008X Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, Челик, 40 мм Понесе, 68 мм OD, 19 мм Ширина

DEN 586.80
Достапно е за нарачката

Стока

ОЕМ-приоритетни.Супер-заврши ролки и raceways.Построги tolerances.Одлична шок отпорни својства.Подолг живот.Заострените валчести лежишта користат конусна ролки и raceways, поставен така што ролки и raceways се сретне на заедничка апекс.Цевките се водени од страна на контакт помеѓу големи крајот на ролери и rib на внатрешниот прстен.Со ова се обезбедува висок капацитет за радијална и еден удар товари.NTN нуди премиум заострените валчести лежишта под NTN и Bower бренд имиња.Чаши, шишарки, и валјаци се направени од случај прекалени легиран челик на "Имајќи Квалитет" да се обезбеди чувствувате замор живот и сигурност.Прецизна контрола на термичка обработка, димензии, и површина од компонентите понатаму да придонесе за сигурен имајќи перформанси.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата