• Свеж
Сребро Четка Ограничен 1500 Silverwhite Тркалезна Четка, Акварел, Acrylics, Gouache, или Масло Четка, Size 8, Долга Рачка

Сребро Четка Ограничен 1500 Silverwhite Тркалезна Четка, Акварел, Acrylics, Gouache, или Масло Четка, Size 8,

DEN 444.72
Достапно е за нарачката

Стока

Ние со гордост ја презентираме нашата елегантен, модерен и функционален Silverwhite уметник четка во собата за оние уметници кои ја ценат премиум уметност резерви.Уметници сакаат да ги користат овие четки за широк потези или тенки линии.БОИ : Секој Silverwhite multidiameter филамент четка може да се надополни со акварел или gouache бои.Секој четка во рамките на нашите Silverwhite сет е дизајниран да им понуди оптимални перформанси кога се работи со акварел, gouache, масло, акрилик, мастила и бои.По користење на Silverwhite синтетички-наежвам четка, бидете сигурни да се исчисти тоа правилно.На ferrule е изработен од никел е оближена со месинг и содржи троен crimped, triple-епоксидни бариера.Откако ќе имаат завршено сликарство седница, ги четкајте ги забите со крпа.НАШАТА ПРИКАЗНА : Сребро Четка Ограничена е главен снабдувач на парична казна уметник резерви во сад.Оваа upholds животот на четка со намалување на брзината на вода штета.Нашите faux-sable-коса, четки се создадени со Јапонски синтетички филамент.Нашите Silverwhite серија е производ линија специјално приспособени за да одговара на потребите на уметници кои користат различни бои.SILVERWHITE : Нашата Silverwhite четки беа создадени за уметници кои користат различни бои видови.Овие професионален уметник четки, исто така, работи добро со акрилни или масло, докажува дека тие се многу разноврсна.Тие се исто така се идеални кога создавање на убави цветни дизајни и слики кои повикуваат на детали и прецизност.Нивните совети се мали гребени кои го апсорбира и го носат максимум боја.Овие четки се дизајнирани со Јапонски синтетички-влакна совети кои имитираат sable.Се сеќавам никогаш да не остави Silverwhite четка впива во течноста, бидејќи ова може да ја оштети справи.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата