• Свеж
Carib Море SCS00711 Влекачи Калциум Супстрат Песок, 10 Фунти, Пустинска Роза

Carib Море SCS00711 Влекачи Калциум Супстрат Песок, 10 Фунти, Пустинска Роза

DEN 863.76
Достапно е за нарачката

Стока

Идеален за вистински chameleons или било желка, змија, гуштер, arachnid или инсекти, која доаѓа од јаловиштето или полу суви средина.Направени од aragonite, повеќето растворлив во форма на калциум карбонат.Карактеристики 100 проценти масло за јадење и лесно сварлива и природно сферични зрна кои ќе не нула вредни животни внатре или надвор.Содржи стронциум и магнезиум, додека се бесплатни на силициум и фосфати.Достапни во пустината се зголеми боја; тежи 10-фунти.Carib Море калциум супстрат песок е идеален за вистински chameleons или било желка, змија, гуштер, arachnid или инсекти, која доаѓа од јаловиштето или полу суви средина.Направени од aragonite, повеќето растворлив во форма на калциум карбонат.Карактеристики 100 проценти масло за јадење и лесно сварлива и природно сферични зрна кои ќе не нула вредни животни внатре или надвор.Дозволувајќи им на влекачи лесно ingest е потребно калциум за правилен развој на коските.Содржи стронциум и магнезиум, додека се бесплатни на силициум и фосфати.Исто така, содржи природно се случуваат стронциум, која неодамнешно истражување покажува може да ја зголеми коскената густина.Не постојат вештачки бои или хемикалии.Исклучително удобен и лесен за користење; само додадете до длабочина од околу 2 Инчи.Место чисти секојдневно и да го замени целиот кревет на секои 4 до 6 месеци.Производот е доверлив од страна на професионални рептил одгледувачи и хобисти слично.Достапни во пустината се зголеми боја.Овој производ тежи 10-фунти.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата