• Свеж
PUZOU Помине Габа Крем Onychomycosis Крем Рака и Нога Нокти Задебелување Омекне Помине Грижа Пенкало за Возрасни (20 ml)

PUZOU Помине Габа Крем Onychomycosis Крем Рака и Нога Нокти Задебелување Омекне Помине Грижа Пенкало за Возрасни

DEN 225.36
Достапно е за нарачката

Стока

Здрави и природни нокти : Тоа е многу погоден за заштита на ноктите и справување со различни ноктите проблеми, како што се помине напукнување, roughening, промена на бојата, ронливост и пукаат.Директна : активни состојки директно внесете ноктите, се распаѓаат на животната средина на onychomycosis, и врши длабока прочистување.Safe : Природни растителни, благи, без иритација, без несакани ефекти.Даде ноктите природен сјај, помогне да се мазни ноктите и подмладување и подобрување на сила.Издржливи : храни коренот на ноктот, промовирање на ноктите регенерација, граница на прекумерен раст на микроорганизми и го инхибираат растот на габи.Лесен за користење : Измијте и исушете погодената област секој ден.Се применуваат лак околу и под ноктите и нека се апсорбира за неколку минути.Спецификација : Нето содржина : 50ml Product функција : надворешни кожата агент, погоден за onychomycosis, отстранување на нееднаквиот траги на површината на ноктите, onychomycosis, подобрување на ноктите исхрана, да се направи нокти, цврста и сјајна.Пакетот вклучува : 1 *Помине грижа cream Instructions : 1. Користете топла вода за да омекне ноктите.2. Користете нокти нож за да скратите бразди на површината на ноктите и да се отстрани нечистотијата.3. Се применуваат 3-4 капки на лак на заразениот ноктите.4. Користете го за да полски ноктите површината на секои 2-3 дена, а потоа продолжи да го користи тоа.Пакет Including1 *Помине заштита на крим.

Особините

Net content:
50ml
Product function:
external skin agent, suitable for onychomycosis, remove the uneven marks on the nail surface, onychomycosis, enhance nail nutrition, make the nails firm and shiny.
Package includes:
1 *Nail care cream :
Instructions:
1. Use warm water to soften nails. :
2. Use a manicure knife to trim the grooves on the nail surface and remove dirt. :
3. Apply 3-4 drops of nail polish on the infected nail. :
4. Use it to polish the nail surface every 2-3 days, and then continue to use it. :

Најдобрите понуди во категоријата