• Свеж
Волф Mardi Gras Се Соочуваат Со Сликарството Комплет

Волф Mardi Gras Се Соочуваат Со Сликарството Комплет

DEN 189.84
Достапно е за нарачката

Стока

Оваа Волф се Соочуваат со Сликарството Комплет е добро за околу 40 апликации.Полн колор фотографии на дизајни со чекор-по-чекор инструкции.Волф лице боја продолжува непречено и лесно и не ги размачкаме или попуштат еднаш луцерката.Волф лице боја е водена основа, лесно да се однесуваат и да ги отстраните-само го користите сапун и вода.Волф Mardi Gras се Соочуваат со Сликарството Комплет е лесен-за-користење професионални и квалитетни се соочуваат со сликарството шминка за полнење.Комплет доаѓа со целосна фотографии во боја и чекор-по-чекор инструкции книга.Ова е комплет за почетник лице сликар и почетници кои сакаат да учат.Волф боја е висок-во-побарувачка лице боја што оди на правилно и рамномерно и не ги размачкаме или попуштат, откако таа е на кожата.Волф шминка вода основа, што го прави лесно да се примени и полетување-само го користите сапун и вода.Тоа е, исто така, живи и не-токсични, што ја прави совршена за деца.Волф лице боја шминка е помалку веројатно дека ќе ги размачкаме или бришење исклучување и е удобен за носење; ова го прави значително различен од типичен Маснотии Боја.Оваа Волф се Соочуваат со Сликарството Комплет содржи 1 боја торта (Metallix Злато) и три лицето боја стапови (Црна, Metallix Роуз, Metallix Зелена), еден апликатори сунѓерот и детални чекор по чекор инструкции книшка со боја фотографии.Оваа Волф се Соочуваат со Сликарството Комплет е совршен за игра датуми, играат време, партии или ноќта на Вештерките.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата