• Свеж
VILUX Monocular Телескоп, 10X42 HD Телескоп за Возрасни лица со Ниски Ноќ Визија, Стабилна Визија за Птицата Гледа/Лов/Кампување/Travel/Сценографијата

VILUX Monocular Телескоп, 10X42 HD Телескоп за Возрасни лица со Ниски Ноќ Визија, Стабилна Визија за Птицата

DEN 359.76
Достапно е за нарачката

Стока

【10x42 HD Зголемување Monocular】10x зголемување исти 42mm цел леќа е најдобро за monocluar телескопи да го набљудуваат објекти кои брзо се движат.Затоа што може да го пропушти прекрасни моменти поради насилни тресење предизвикана од високите зголемување monoculars. 【FMC BAK4 Призмата】Оваа monocular телескоп користи BAK4 призмата со целосно мулти-обложена, која зголемување на светлината пренос и резолуција ви даваат јасни, остри слики што сакате. 【Трајни и Лесни】На monocular е целосно гума оклопни обезбедување не се лизга контрола на корисникот и што го прави екстремно издржливи.Лесни телескоп со рацете и вратот рака се совршени за птицата гледа, планинарење, лов и планинарење. 【Прилагодливи Eyecup】 долго око-олеснување со пресврт-up eyecup го прави овој high-end monocular поставите издвоите меѓу конкуренција!На прилагодливи eyecup дизајн може да ги задржи очите и eyepieces на соодветен излез ученик, на далечина, така што луѓето кои носат очила, исто така може да го користите monocular нормално. 【Производ Параметри】Поле на гледање : 288 метри/1000yards|5.6 степени.Дијаметарот и должината на излез ученик : 4.2 мм, 15.5 mm.Водоотпорен : IPX4. Услуги на клиентите : живот и техничка поддршка и слободни врати & exchange. 1 x прирачник. 1 x леќа за фотографирање. 1 x вратот рака. 1 x рака на рака. 1 x сомот торба. 1 x giftable пакување. 1 x monocular телескоп. 10x зголемување и 42mm цел леќа.BAK4 целосно мулти-обложени леќи.Оваа monocular е целосно гума оклопни обезбедување не се лизга зафат.Прилагодливи eyecup овозможува удобно гледање со или без очила.Производ параметри : 288 метри/1000yards|5.6 степени.О-прстен запечатени оптика спречување на влага, прашина, остатоци да се задржи јасно цело време. 10x зголемување и 42mm цел lens BAK4 целосно мулти-обложени lens This monocular е целосно гума оклопни обезбедување не се лизга grip Adjustable eyecup овозможува удобно гледање со или без очила.Производ параметри : 288 метри/1000yards|5.6 degrees O-прстен запечатени оптика спречување на влага, прашина, остатоци да се задржи јасно цело време.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата