• Свеж
NemaTech Тешки NEMA 125V 5-15P До 5-15R 5-20R Комбо Домаќинство EV Тесла 3 Prong 20A 1,875 W T Нож Адаптер

NemaTech Тешки NEMA 125V 5-15P До 5-15R 5-20R Комбо Домаќинство EV Тесла 3 Prong 20A 1,875 W T Нож Адаптер

DEN 479.76
Достапно е за нарачката

Стока

ИНДУСТРИСКИ ОДДЕЛЕНИЕ - Изградена со квалитетни компоненти за максимална издржливост.БЕЗБЕДНОСТА на ПРВО место - Едно парче моделирани дизајн со гума костец.ВРЕМЕТО ДОКАЗ - Electroplated терминали за да се заштити од оксидација.ТЕШКИ Оценет за 125 V и 1,875 W до 20 A.NEMA 5-20 R до 5-15 P - Компатибилен со повеќето домаќинство места.Nema Tech Премиум Додатоци се изградени до последен користејќи индустриски одделение компоненти и се универзално се компатибилни со сите NEMA Стандарди.Овој адаптер ќе конвертирате NEMA 5-20 P приклучок во AC домаќинство NEMA 5-15 P приклучокот.Адаптер состои од комбо 5-15 R / 5-20 R женски receptacle и 5-15 P машки приклучокот.Моделирани во едно парче дизајн и electroplated терминали за максимална оксидација заштита.Тешки-Должност изградба оценет за 125 V 1,875 W и до 20 A товари.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата