• Свеж
NADAMOO Епоксидна инјекциска смеса Светли Бели Порцелански, Dual Цевки Водоотпорен Плочка инјекциска смеса 19oz 400ml, Враќање на Плочка инјекциска смеса Линија за Туширање

NADAMOO Епоксидна инјекциска смеса Светли Бели Порцелански, Dual Цевки Водоотпорен Плочка инјекциска смеса 19oz

DEN 1055.52
Достапно е за нарачката

Стока

!!!Answer : ___________________________ NOTE : dual-цевки коноп пиштол и алатки НЕ се вклучени!!!.Долготрајни и не бојата, изберете ја вашата омилена боја да се пополни вашиот плочка инјекциска смеса линија, нашите производи се достапни во различни бои, и тоа нема да исчезнат во последниве децении.Тоа е полу-течност течност, главно направени од органски, која е различна од традиционалните плочка инјекциска смеса.Секоја шише содржи 7-ounces (200g) на материјалот.Неопасен и нема непријатен мирис.Тоа е безбедно за домашни и комерцијална употреба и карактеристики на најдобри својства целокупната за секој ден и најчестите начини на употреба, вклучувајќи бањи и комерцијални кујни, базени со строги хигиенски услови.Напредни двојна цевка дизајн, Нема потреба за миксер да premix, само треба dual-цевки епоксидна пиштол да се направи на работа.Боја:Бела.На водоотпорен епоксидна инјекциска смеса се обезбедува заштита против исчезнува бои, рѓа, дамки, и испукани текстури по аплицирањето.NADAMOO Епоксидна инјекциска смеса има сјај, богати, природни нежни бои, како блескавата злато, Сјајна сребрена, бисерна, кој носи подобро целокупната декоративен ефект на ѕидот.И по солидификационно, тоа може да издржи екстремни висока и ниска температура од -40℃ (-104℉) до 100℃(212℉).Силни и издржливи, епоксидни инјекциска смеса направена од епоксидни смоли, нуди поголема обврзници сила и дозволувајќи им на повеќе флексибилни за термичка експанзија, нема повеќе да се испукани плочки.Вода доказ и широко се користи во tiled тушеви и кујна, подови и ѕидни, splashback облицовка над vanities и countertop, површини под тоне или басени, базени, може да се користи двете затворен и отворен.Силна флексибилност може да му одолее лесно попуштат ефикасно предизвикани од страна на термичка експанзија и ладно контракција.Производот се поврзува две шишиња со користење на сад во облик на структура.Откако се суви, на површината се сјајни и се порцелан-како појава.Мешање на различни делови не е проблем.Шишето е Епоксидна смола и Б шише е на лекување агент со пигменти.и површината ќе биде топлина и отпорни на вода.Иновативни combinatory цевка дизајн и мешање на млазницата дизајн го прават 2 материјал доаѓа како претходна мешани.Ќе треба двојно барел caulk пиштол за да го користите епоксидна инјекциска смеса за една успешна апликација.На епоксидни инјекциска смеса се нанесува преку двојна коноп пиштол директно во инјекциска смеса шуплина.Високо полимерни материјали направи тоа супер флексибилни.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата