• Свеж
Лицето Боја Палета, Телото се Наслика Безбедност Долготрајни Лесно Да се Чисти Два Боја за Појавување на Повеќенаменски за Партиски Материјали за Фестивали(1#)

Лицето Боја Палета, Телото се Наслика Безбедност Долготрајни Лесно Да се Чисти Два Боја за Појавување на Повеќенаменски

DEN 227.76
Достапно е за нарачката

Стока

Апликацијата Сценарија : Погоден за возрасни, деца и години.Тоа може да се користи за шминка, театарски претстави, фестивали, училишта, цркви, carnivals, роденден партии, играње на улоги, воена маскирна, воена, бременост и други спортови.Безбедност : Безбедност е секогаш најважната точка.Повеќето луѓе кои се соочуваат со сликарството се деца, па безбедност е особено важно.Повеќенаменски : Многу погодни за употреба како личности, партија материјали, нокти, балони, фестивали и клубови или carnivals.Лесен за Употреба и Чистење : да се соочи боја е вода се базира на долготрајни и светла во боја.Користете малку вода во боја за да ја активирате.Ве молиме да ги избрише со бебе брише или сапуница вода кога чистење.Answer : ___________________________ Note : Сите се целосно не се токсични, нема чуден мирис, и безбедно да се користи.Сепак, постојат индивидуални разлики во кожата и чувствителност.Препорачливо е да се изврши една мала област на кожата тестирање пред да се користат.Функција : 1. Повеќенаменски : Многу погодни за употреба како личности, партија материјали, нокти, балони, фестивали и клубови или carnivals.2. Безбедност : Безбедност е секогаш најважната точка.Повеќето луѓе кои се соочуваат со сликарството се деца, па безбедност е особено важно.3. Лесен за Употреба и Чистење : да се соочи боја е вода се базира на долготрајни и светла во боја.Користете малку вода во боја за да ја активирате.Ве молиме да ги избрише со бебе брише или сапуница вода кога чистење.4. Апликацијата Сценарија : Погоден за возрасни, деца и години.Тоа може да се користи за шминка, театарски претстави, фестивали, училишта, цркви, carnivals, роденден партии, играње на улоги, воена маскирна, воена, бременост и други спортови.5. Answer : ___________________________ Note : Сите се целосно не се токсични, нема чуден мирис, и безбедно да се користи.Сепак, постојат индивидуални разлики во кожата и чувствителност.Препорачливо е да се изврши една мала област на кожата тестирање пред да се користат.Спецификација : Предмет Тип : Тело Paint Product Материјал : ABSProduct Спецификација : Прибл.10g / 0.35 оз Пакет Листа : 1 x Тело Боја.

Особините

Item Type:
Body Paint
Product Material:
ABS
Product Specification:
Approx.10g / 0.35oz
Package List:
1 x Body Paint :

Најдобрите понуди во категоријата