• Свеж
Pop-Up Кат Електричниот Штекер Кујната Countertop УЛ Наведени Појави Надвор GFCI Receptacle Кутија се Покријат со Водоотпорен Штекер 20A Сребро.

Pop-Up Кат Електричниот Штекер Кујната Countertop УЛ Наведени Појави Надвор GFCI Receptacle Кутија се Покријат

DEN 1150.80
Достапно е за нарачката

Стока

Pop-up штекер кутија е скриена во вашиот countertop или подот кога е затворен, сите ќе видите е стилски нерѓосувачки челик врвот.Кога ќе се притисни на копчето на врвот tilts отворено откривајќи ја GFCI штекер.Тоа може да биде инсталиран во подот, countertop, дек, маса, биро блузи во кујна, дневна соба, канцеларија, јавна површина, итн.Водоотпорен заптивка карактеристики IP44 вода оценка. 20 A GFCI receptacle места вклучени, УЛ Наведени.Вграден-во амортизерите прави receptacle секогаш се појавуваат полека, без да му наштети на вашите прсти.Pop-up штекер кутија е скриена во вашиот countertop или подот кога е затворен, сите ќе видите е стилски нерѓосувачки челик врвот.Кога ќе се притисни на копчето на врвот tilts отворено откривајќи ја GFCI штекер.Тоа може да биде инсталиран во подот, countertop, дек, маса, биро блузи во кујна, дневна соба, канцеларија, јавна површина, итн.Водоотпорен заптивка карактеристики IP44 вода оценка.Пред инсталација, професионална машина треба да се намали на плоштадот дупка во посакуваната локација на receptacle.Сливните Кутија Димензии : 3 7/8*3 7/8*2 1/8 инчи Receptacle и да го Покрие Димензии : 4 11/16*4 11/16*2 1/4 инчи (кога е затворен) од вишокот на каблите треба да се влечат надвор од кутијата или направени рамни на дното на кутијата, за да се избегне мешање со отворањето механизам.Дополнителни пластична плоча е предвидено да се спречи влегувањето на нечистотија кога инсталирање на раскрсницата кутија.Тоа може да биде отстранет кога инсталирање на штекер.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата