• Свеж
3.5 X Стоматолошки Loupe, Преносни Хируршки Медицински Бинокуларна Loupes Оптички Очила со 3W LED Светлата Светилка Главата Монтирани Зголемувачот за Забни, Хируршки, Jeweler, и

3.5 X Стоматолошки Loupe, Преносни Хируршки Медицински Бинокуларна Loupes Оптички Очила со 3W LED Светлата Светилка

DEN 415.20
Достапно е за нарачката

Стока

■ 3.5 X Хируршки Бинокуларна Loupes : Стоматолошки Хируршки Медицински Бинокуларна Loupes Оптичко Стакло Loupe и Стоматолошки LED Глава Светлина Светилка.Таа има широко поле на гледање и великодушни длабочина на полето со висок доволно енергија за секојдневните постапки. ■ Зголемување : 3.5 Х,Работа на далечина : 280mm-380mm.Со Филтер за намалување на светлината.Тоа се користи за намалување на стоматолог око ,вратот и рамото замор, која е предизвикана од долго време понизок главата работа. ■ Висока-крај оптички дизајн : Нашата Стоматолошка Loupes е направен од висок квалитет на оптичко стакло материјал со muil-слој, Тоа може да обезбеди големи областа на ставови и длабоко длабочина на гледање. ■ Очила стил лупа : Тоа е ергономски дизајниран, која не само што може да ефективно да се реши проблемот на падови, но, исто така, осигурете се дека е побезбедно да се носат за долго време и намалување на носот замор. ■ Погоден и Appilication : Тоа е обично се користи со Стоматолошки LED фарови.Тоа може да се користи во стоматолошката областа на лични, стоматолошката клиника и болница.Тоа е добар избор за стоматолошки студентите и стоматолошки hygienists.Карактеристики на производот : литиум батерија, мала тежина, долг живот, поудобни за носење, погоден за различни хируршки operations Note : Оваа светла е само погодна за нашите loupes производи.Сите loupes се изборни.Тоа не се однесува на обични очила.Спецификација : Зголемување : 3.5 XWorking растојание : 280mm-380mm Depth од областа : 80mm Field на гледање : 60mm Frame : ABS LED светло спецификации : Преносни LED headlights High сила>15000-30000 Lux Continuous работи време : >5 hours LED моќ сијалица : 3 WLife циклус сијалица : 10000 hour Very мала големина и weight Input напон : AC110 V/240 V/50-60 Hz.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата