• Свеж
JFF Тетоважа Пенкало Машина за Полнење, Тетоважа Трајна Шминка Пиштол 20Pcs Касети Игли Напојување со футрола,Нога Педалата/Пракса Кожа.Итн,Сина

JFF Тетоважа Пенкало Машина за Полнење, Тетоважа Трајна Шминка Пиштол 20Pcs Касети Игли Напојување со футрола,Нога

DEN 2397.60
Достапно е за нарачката

Стока

Целосен Комплет Вредност Пакет на услуги - Квалитет на ротари тетоважа пенкало 1 buc (за поставата и засенчување);Дигитални тетоважа напојување 1 buc;Power кабел 1 buc;Тетоважа на ногата педалата 1 buc;Тетоважа игла 20 компјутери(1003 RL.1205 RL.1207 RM.1009 M1 пет секоја);Листови на пренос на хартија 5 компјутери;Мало задебелување пракса кожа 1 buc;Не се лизга завој 2 парчиња;Голем ракавица 1 парче;Тетоважа лента со алатки 1pcs.ПРОФЕСИОНАЛНИ Тетоважа Пен - Нашите Ротари Тетоважа Машина Пенкало има кул форма, работи одлично и се чувствува многу удобно во рака,со висок квалитет на Јапонија Мотор,силна енергија, супер стабилна,Прилично тивка,ниско ниво на бучава, тоа е сосема лесно да го совладате.Силна компатибилност - Оваа тетоважа пенкало машина има РКА џек, континуирана работа, Ниско ниво на бучава, долгорочната стабилност, мала тежина, unibody.Компатибилен со сите стандардни кертриџ игли.РКА connection - Тетоважа пенкало ви нуди подобар корисник-искуство.Ротирање на тетоважа машина контрола за да се прилагоди на иглата е deepth.Силен и моќен, достапни за сенчење и обвивка.Стабилна работа со РКА папочната врска.Обезбедување на квалитет - 100% осигурување на квалитетот, ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви овозможи со најдобра услуга на клиентите во времето.Тетоважа комплет додатоци листа:1、Квалитет ротари тетоважа пенкало 1 buc (за поставата и сенчење)2、Дигитални тетоважа напојување 1 pcs3、Моќ кабел 1 pcs4、Тетоважа на ногата педалата 1 pcs5、Тетоважа игла 20 компјутери(1003 RL.1205 RL.1207 RM.1009 M1 пет секоја)6、Листови на пренос на хартија 5 pcs7、Мало задебелување пракса кожа 1 pcs8、Не се лизга завој 2 парчиња(2.5x450cm)9、Големи ракавица 1 piece10、Тетоважа лента со алатки 1pcs(33×27×8cm)Заврши Тетоважа Пенкало Машина Kit Small Флексибилни Friendly It е многу лесно да ги поврзе сите делови, секој комплет checekd и прилагодени пред испраќаат.Ова удобно тетоважа пенкало погоден за сите типови на кожа, ефикасна кертриџ промена и замена.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата