• Свеж
18-8 од Нерѓосувачки Челик, Лим Завртка, Обична Заврши, Решетка Главата, Филипс Диск, Тип А, #8-15 Тема Големина, 1/2 Должина (Пакување од 50)

18-8 од Нерѓосувачки Челик, Лим Завртка, Обична Заврши, Решетка Главата, Филипс Диск, Тип А, 8-15 Тема Големина,

DEN 257.52
Достапно е за нарачката

Стока

Тип точка има конусна совет и распоредени теми кои се погодни за формирање теми во дупки drilled во тенок метали помеѓу 0.015" и 0.050" дебели и смола импрегнирани иверица. 18-8 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, и обична површината нема крај или обложување.Решетка на главата има екстра-широк низок профил domed форма за апликации со минимални царинење.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.Обична заврши 18-8 нерѓосувачки челичен лим со завртки со решетка главата и Филип дискот има Тип точка за формирање теми во тенок метали помеѓу 0.015" и 0.050" дебели и смола импрегнирани иверица.Типот точка има конусна совет и распоредени теми.На 18-8 нерѓосувачки челик материјал дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу средини.Материјалот може да биде малку магнетни.На решетка главата има екстра-широк низок профил domed форма за апликации со минимални царинење.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Лим завртки, еден вид на само-прислушување завртки, имаат конци по целата должина на месо тело за прислушување и за прицврстување на тенок материјал.Точка стил го одредува видот на материјалот на завртка може да се користи на, како што се метал, дрво или пластика.Овие навртки најчесто имаат остри точка која ви помага да навлезат материјал.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата