• Свеж
RT-TCZ Опашка Светлина панцири Заден Агол Чувари Трим ABS Покритие Декоративни Дијамант Плоча панцири Комплет за Jeep Wrangler TJ 1996-2006

RT-TCZ Опашка Светлина панцири Заден Агол Чувари Трим ABS Покритие Декоративни Дијамант Плоча панцири Комплет

DEN 331.20
Достапно е за нарачката

Стока

Fitment : За Jeep Wrangler TJ 1996-2006. Уникатен Дизајн : Направи вашиот автомобил да изгледа прекрасно.Сопствени дизајниран да им даде на вашиот возило чиста и кул стил.Екстра Заштита : Тоа може да помогне да се заштити вашиот автомобил тело од гребнатини од опасности на четка, камења и други трага остатоци.Трајни Изградба : Направена од високо квалитетна ABS пластика и ќе не ' рѓа, ги кородираат или кора; Црна Термопластични,УВ да се Третираат.Задоволство Услуга : Ако не сте задоволни со нашата објект, едноставно да го вратите за целосна 30 дена, без прашања праша пари назад услуга.Премија за Поддршка & 1 Години " По-заштита на Услуга.Спецификација : Одговара за Jeep Wrangler TJ 1996-2006 Материјал : ABS Тешко пластични Боја : Црна Количина : 1 пар (Лево и Право) Fitment : За Jeep Wrangler TJ 1996-2006 Карактеристики : - Црна Термопластични,УВ Третирани,ги Штити од оштетување. - Лепило двојно страна Лента Вклучени (пред се применуваат). - Обезбеди око-фаќање прикажи ги исклучите вашиот автомобил.Пакет се Вклучени : 2 x Црната Качулка Опашка светлина Оклоп Едноставна Инсталација : 1.Тест на fitment првиот (ве молиме не го отстраните двострано лепливи ленти во овој чекор) 2. Чиста инсталација на самото место (Прв избрише со влажна избрише и потоа исушете ги избрише) 3. Полетување на двострано лепило лента и направите вашиот сопствен за џип погледнете!.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата