• Свеж
БЛЕЈД РАНЕР-Оригиналната Продукција Storyboards - Bryant во Неговата Канцеларија

БЛЕЈД РАНЕР-Оригиналната Продукција Storyboards - Bryant во Неговата Канцеларија

DEN 1879.20
Достапно е за нарачката

Стока

Оригинална продукција storyboard примерок се користи за производство на sci-fi трилер Блејд Ранер.Постави во алтернативна верзија на 2019, блејд ранер Рик Deckard се нарекува надвор од пензионирање, со цел да фатат група на непријателските replicants.Овој одбор покажува слика на акција, заедно со краток опис на она што е occuring.На сцена броеви се исто така вклучени на страната.страницата се чини дека биле дупка удирани со тупаници од десната страна на страницата, каде што беше групирани во секвенца, формирање на сеопфатна шут-по-shot верзија на филмот специјални ефекти.Овие фантастично детални цртежи дојде презентирани во обичај изградена дисплеј со ласерски сече планината одбор кој го насловот на филмот.Рамката мерки 15.5' x 12' (39.5 cm x 30 cm).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата