• Свеж
Авто Ventshade AVS 21954 Hoodflector Темен Чад Худ Штит за 2019 Форд Ренџер

Авто Ventshade AVS 21954 Hoodflector Темен Чад Худ Штит за 2019 Форд Ренџер

DEN 1055.76
Достапно е за нарачката

Стока

Custom-украсениот худ shield е прецизност-конструиран за да се вклопи во вашиот худ совршено.Ефикасно ги штити хауба, шофершајбната и fenders од карпи и патот остатоци.Долниот профил обезбедува дополнителна заштита од кал, песок, прашина, како и карпи и други патот остатоци.Издржливи влијание-модифицирани акрилик материјал во темен чад се заврши.Со гордост се направени во САД и поддржан од страна на Ограничено Траење.Авто Ventshade е Hoodflector Худ Shield е обичај-украсениот и прецизност-конструиран за да се вклопи вашето возило совршено.Овој аспиратор shield карактеристики на долниот профил кој е aerodynamically ефикасна и обезбедува одлична заштита од камења и други патот остатоци.Влијание-модифицирани акрилик материјал е да се носат и солза отпорни и автомобил се мијат безбедно, обезбедување на максимална издржливост.Штитот е лесно да се отстранат од аспиратор за лесно чистење и шанса.Се карактеризира со едноставна инсталација процес кој може да биде завршен дома во 10 минути или помалку без дупчење потребно.Со цел да се заштити худ боја од триење против shield ако хит од остатоци, комплет вклучува неколку јасни гума браници лесно се нанесува на хауба за време на инсталацијата.Комплет вклучува инструкции за инсталација и потребниот хардвер.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата