• Свеж
Најлон 6/6 Пластични Круг Род 1 Дијаметар, 48 Должина - Црна Боја

Најлон 6/6 Пластични Круг Род 1 Дијаметар, 48 Должина - Црна Боја

DEN 540.00
Достапно е за нарачката

Стока

Одлична Цврстина.Добро димензионална стабилност.Лесно Да Се Машина.Висока Отпорност на растворувачи.Најлон 6/6 - Polyamide Екструдиран Пластични Круг Род 1" Дијаметар x 48" Должина - Црна Боја Совршен лого и носат својства на Polyamide PA6/6 го направи тоа, еден од најпознатите широко се користат пластични делови во светот.Најлон 6/6 имаат големи физички својства и разумна цена да го направи омилен избор за бројни апликации .Polyamide 6/6 е екструдиран најлон и може да се користи на температури се движат од 185 F - 300 F.Кога се користи за да го замени носат одделение метали како месинг и бронза, нема друг материјал обезбедува комбинација на продолжен носат живот, мала тежина и ниски фабрикувани дел цена од Најлон.Материјали : Најлон 6/6 Облик : Род Дијаметар : 1 инчен Должина : 48 инчи Крај : Мазна.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата