• Свеж
KEKEYANG Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист Percision Метали Суровини Месинг фолија Плоча (Големина : 1x300x300mm)

KEKEYANG Месинг Плоча Чист Бакар Лист Месинг фолија Лист Percision Метали Суровини Месинг фолија Плоча (Големина

DEN 1512.00
Достапно е за нарачката

Стока

Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добри machinability дека можат да го издржат топла и ладна притисок обработка.Широк спектар на значења, како што се резервоарот за вода ремени, потрошувачка цевки,медали,јастуци, серпентина цевки, кондензаторот цевки.Дувачкиот има висока цврстина, висока цврстина и добар пластичност, но таа се уште може да го издржат сила обработка и под топла услови.МАТЕРИЈАЛНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ : топла обработка на температура 750~830℃; annealing температура 520~650℃, ниска температура annealing температура 260~270℃ да се елиминира внатрешни стрес.И НА РАБОВИТЕ : беа исклучително прецизен, и површината беше слободен од било гребење или nicks.Црвено Месинг Лим Jeweler Квалитет Цврст Метал Лист Одлична за Текстурирање Печат Метални Работа.Месинг фолија на ролна може да се заварени, тоа може да се обработуваат за да ја ракотворби, декоративни делови, додатоци, etc Product description Features : висока јачина, добар пластичност, добра weldability и.Употреба : Широк опсег на употреба како што се резервоарот за вода ремени, снабдување со вода и одводни цевки, медал јастуци, серпентина цевки, сложени мали производи,ракотворби, хардверски делови, музички инструменти,итн.Производ information Size : 0.5mmx100mmx150mmthickness : 0.5 mm Size : 1mmx300x300mmthickness : 1mm Material : H62 Месинг plate Specification : било нула cut Note : 1. Поради светлината и на екранот разлика, бојата на објектот може да биде малку поинаков од слики.2. Ве молиме овозможи разлики, на што се должи на рачно мерење.Различни спецификации се достапни за подобро да одговара на вашите потреби.Апликации : DIY проекти, градење на декорација, индустриски, електронски, опрема, и така натаму.

Особините

any zero cut :
1. Due to the light and screen difference, the color of the item may be slightly different from the pictures. :
2. Please allow differences of due to manual measurement. :
A variety of specifications are available to better meet your needs. :
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on

Најдобрите понуди во категоријата