• Свеж
Rustark 490Pcs Електрични Жици Кабел Pin Кабелот Крајот Жица Ferrules Асортиман Комплет Конзервирани Бакар Crimp Терминал Конектори Ракави

Rustark 490Pcs Електрични Жици Кабел Pin Кабелот Крајот Жица Ferrules Асортиман Комплет Конзервирани Бакар Crimp

DEN 328.32
Достапно е за нарачката

Стока

【 Висок Квалитет Жица Ferrules 】Направени од издржлив бакар со конзервирани третман, тие имаат висока спроводливост и оксидација отпорни, отпорни на корозија својства.На тој начин, овие жица ferrules терминали се доволно силни за да се поврзете соодветни инсталации за долго време. 【 Избрани Големини 】Вие ќе добиете различни големини и доволна количина за да се пополни вашиот разни инсталации потреби. 50 x AWG10, 100x AWG12, 100 x AWG14, 100 x AWG16, 20 x AWG2, 20 x AWG4, 20 x EAWG 6-5, 20 x AWG6, 20 x AWG 8-7, 20 x AWG8, 20 x AWG 12. 【 Разноврсна Дизајн 】Карактеристики изолација одблесокот дизајн, нуди полесно жица вметнување, покрај тоа овозможува максимална сила кога crimped и инсталиран.Чувајте ги вашите изгубат насоки тесни и да се спречи жица краеви од протриване и кршење со овој ferrule конектори за полнење. 【 Широк Апликации 】Жица ferrules асортиман ќе биде практична помошник за да бидете сигурни врски, освен ограничен простор.Широко се користи во апарати за домаќинство, автомобил аудио инсталација, електрични инсталации, механичка опрема и друга електронска опрема. 【 Хаос-Бесплатен простор за Складирање 】Сè се пакуваат во пластични оддел кутии, спречување на жица ferrules конектори добива измешани.Тоа е погоден за вас да се користи и чува, што ќе ви овозможи да се добие право на големината брзо.Rustark Електрични Жици Кабел Pin Кабелот Крајот Жица Ferrules Асортиман Комплет Конзервирани Бакар Crimp Терминал Конектори Ракави 【Спецификација】 : ◆Материјал : Конзервирани Бакар ◆Тип : AWG 16,AWG 14,AWG 12,AWG 10,AWG 8, AWG 8-7, AWG 6, AWG 6-5, AWG 4, AWG 2 【Клучните Карактеристики】 : ★Направен од висок квалитет на конзервирани бакар за високо спроводливост, одлична оксидација и корозија-отпорни перформанси. ★ Чувајте ги вашите изгубат насоки тесни и да се спречи жица краеви од протриване и кршење. ★ Практичен помошник за да бидете сигурни врски, освен ограничен простор. 【Пакетот Вклучува】: 50 x E6012 - Жолта-AWG10 100x E2508 - Сива-AWG14 100x E4009 - Сино-AWG12 100x E1508 - Црна-AWG16 20x EN35-16-AWG2 20x EN25-16-AWG4 20x EN16-12-AWG 6-5 20x EN16-18-AWG6 20x EN10-12- AWG 8-7 20x EN10-15-AWG8 20x EN4012-AWG 12 Вкупно : 490pcs ♥Топло Совети : 1. Ве молиме проверете 2 слика за големината информации на производот. 2. Мали делови, да ги задржи подалеку од деца под 6 години.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата