• Свеж
da Vinci Серија 76 Големина 3 Минијатурни Маестро, Избрани Kolinsky црвено Sable Коса, Краток и Укажа

da Vinci Серија 76 Големина 3 Минијатурни Маестро, Избрани Kolinsky црвено Sable Коса, Краток и Укажа

DEN 527.28
Достапно е за нарачката

Стока

Серија 76 Големина 3 Маестро Kolinsky Црвено Sable - Професионална одделение Kolinsky.Кратка коса должина, посочи, исклучително фини точка.Бакар-обоени, лесна ferrules и три-обоени полиран esagonal рачки.Совршена алатка за минијатурни професионалци!.Секој четка е страна-обликувани од нашите искусни четка одлуки во Германија и тестирани парче по парче.Дрвени рачки од одржливи Европската шумарство.да Винчи е заверен зелена фабрика во Германија.Семејство во сопственост од 1890 година. Серија 76 Минијатурни Маестро Kolinsky Црвено Sable круг, краток и укажа.да Винчи врвен квалитет избрани Kolinsky Црвено Sable коса.Особено еластична со исклучително фино точка.Достапен во големини 2, 3 & 4 во транспарентна, едно пакување.Одличен за сите минијатурни сликарство медиуми.Минијатурна слика е стекнување на повеќе и повеќе популарност во последните неколку години.Во прилог на опции, многу корисници се бара висок квалитет, екстра-еластична Kolinsky Црвено Sable четки со висока боја апсорпција, со цел да биде во можност да се наслика сите детали совршено.За овој професионален муштерии, имаме развиена две серии Серија 70 и Серија 76 во соработка со реномирани стручњаци.И двете серии се опремени со бакар-обоени, лесна ferrules и три-обоени полиран esagonal рачки - совршена алатка за минијатурни професионалци!Секој четка е страна-обликувани од нашите искусни четка одлуки во Германија и тестирани парче по парче.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата