• Свеж
Kichler Структури 37 3 Светлина Халоген Линеарна Лустерот со Сатен Гравирани Стаклени во Бранеа Никел

Kichler Структури 37 3 Светлина Халоген Линеарна Лустерот со Сатен Гравирани Стаклени во Бранеа Никел

DEN 9734.16
Достапно е за нарачката

Стока

Инспириран од мостови, Структурите лустерот работи во неколку естетски средини, вклучително и преодни и модерен.Уште од 1938 година, Kichler Осветлување има нуди специфичен низа на осветлување решенија кои се одраз на вашата индивидуална личност, вкусови и планови.Kichler носи сигурен спектар на возбудливи стил семејства, единствени бои, свежи бои и совршеност квалитет.Го спарите со другите членови на Структури на семејството, вклучувајќи ги и лустери, привезоци, бања светла, и таванот фанови.Без разлика дали тоа е повик, современа, преодни или традиционални, ќе го најдете со Kichler, осветлување што ги дефинира вашите стил.Тој е дизајниран за да се приспособат на целосна 45 Степен (12 : 12) матични навалите и има 91 инчи на екстра доведе жица вклучени во секоја кутија.Додека основната форма остана иста, доаѓањето на електрична енергија е дозволено за повеќе креативност во двете дизајн и сместување.Лустери се одличен извор на општи осветлување, како и употребата на dimmer префрлување може да се создаде само расположение и атмосфера сте во потрага за - без разлика дали тоа е нежна каскада на светлината над романтична вечера или светли и живописни сјај за семејна вечера.Тој е дизајниран за да се приспособат на целосна 45 Степен (12 : 12) матични навалите и има 91-Инчен екстра доведе жица вклучени во секоја кутија.Опис на производот Структурите 37" 3 светлина халоген лустерот карактеристики современ изглед со своите Бранеа Никел сатенски финиш и гравирани стаклени.проширувач.) За Kichler Offering карактеристична спектар на решенија кои се одраз на вашата индивидуална личност, вкусови и планови, Kichler носи сигурен спектар на возбудливи стил семејства, единствени бои, свежи бои и совршеност квалитет.Структурите колекција од Kichler докажува дека еден стил можат да ги преземат на бројни форми.Островот тела мерки 9 инчи широка, 37 инчи долг, има тело висина на 21-1/2 инчи , како и вкупниот висина на 59-1/2 инчи.Додадете привлечност со оваа модерна ја преземе класичен стил кој ги интегрира и во традиционалните или современите décor.Чистење инструкции : исклучување на електрична струја пред чистење.На 2955 користи три мини-може да основа Т-3 или Т-4, 100-вати халоген светилки (максимална).Трае три 100 W халоген сијалица противвредност.Зборот лустерот е од стариот француски значење свеќа носителот, но многу се променило од тогаш.Мислам на тоа како основа или платно врз која да се наслика една карактеристична осветлување слика.Дополнителни матични (модел 2999) исто така е достапен (се продава одделно).Дополнителни матични 2999 е исто така на располагање.Оваа модерна спин на класичната островот светлина (модел 2955 NI) има бранеа никел заврши и три светилки со сатен-гравиран стакло.Семејство во сопственост и управувана од 1938 година, Kichler е пет-време победник на престижниот УМЕТНОСТ Награда и е лидер во енергетски ефикасни технологии.$проширувач[0].offset Top-100); }); }); Од Производителот На Kichler Осветлување 2955 NI Структури 3-Светло Халоген Линеарна Лустерот/Островот Светлина вработува универзална форма да се создаде модерна, естетски префинета осветлување способен за ненадмината разноврсност, формирање на единствена и еклектична стил сопствена.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата