• Свеж
Алуминиум Легура Изолација, Лесна Конекција со 10Pcs 1mm Дебелина Threadless Круг Spacer за Механичка Поправка(Должина 20mm)

Алуминиум Легура Изолација, Лесна Конекција со 10Pcs 1mm Дебелина Threadless Круг Spacer за Механичка Поправка(Должина

DEN 2280.00
Достапно е за нарачката

Стока

Се создаде растојание помеѓу деловите, намалување дупка големина, додадете проред за завртки, инсталирајте лежишта, или да користите како лесни вратило.Алуминиум легура spacer има надворешниот пречник од 6mm, која е многу погодна за создавање на простор помеѓу две компоненти на 6mm бунари или колона.Алуминиум легура изолација имаат многу намени и може да се користи за да се поврзе лабава завршува на парчиња од машината.Површината на алуминиум легура spacer е елоксирани, која е отпорна на абење и отпорност.Овозможува 6mm лежишта да се монтира на дихтунзи, и дебел ѕид и обезбедуваат одлична сила.Функција : 1. Алуминиум легура изолација имаат многу намени и може да се користи за да се поврзе лабава завршува на парчиња од машината.2. Се создаде растојание помеѓу деловите, намалување дупка големина, додадете проред за завртки, инсталирајте лежишта, или да користите како лесни вратило.3. Алуминиум легура spacer има надворешниот пречник од 6mm, која е многу погодна за создавање на простор помеѓу две компоненти на 6mm бунари или колона.4. Овозможува 6mm лежишта да се монтира на дихтунзи, и дебел ѕид и обезбедуваат одлична сила.5. Површината на алуминиум легура spacer е елоксирани, која е отпорна на абење и отпорност.Спецификација : Предмет Тип : изборен Круг Spacer Material : Алуминиум alloy Inner Дијаметар : Прибл. 4mm / 0.16 in Outer Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.24 in Surface : Anodized Purpose : Површината простор интервал, структурна поддршка Пакет Листата : 10 x Круг Spacer.

Особините

Item Type:
Round Spacer
Material:
Aluminum alloy
Inner Diameter:
Approx. 4mm / 0.16in
Outer Diameter:
Approx. 6mm / 0.24in
Surface:
Anodized
Purpose:
Surface space interval, structural support
Package List:
10 x Round Spacer :

Најдобрите понуди во категоријата