• Свеж
EZAUTOWRAP Бесплатна Алатка за Полнење 2 парчиња 5x10 Chevy Амблем Bowtie 2D Високо Сјајна Црна, Сребрена Карбонски Влакна Винил Заврши Налепница Decal Лист Филм

EZAUTOWRAP Бесплатна Алатка за Полнење 2 парчиња 5x10 Chevy Амблем Bowtie 2D Високо Сјајна Црна, Сребрена Карбонски

DEN 1934.40
Достапно е за нарачката

Стока

Направени со автомобилски резервни винил.Ја заштитува вашата боја од гребнатини и носат.Лесно може да се ре-позиција и се протегала за точната fitment и е мека доволно да се придржува кон сите рабови/контури/форми.Набори и воздушни меурчиња може да се отстрани со примена на топлина и користење на squeegee.Ние обезбедуваме бесплатен EZAUTOWRAP алатка подарок сет.Ние Ограничени 1 Сет на Алатка за Полнење за секој купувачот САМО без оглед на количината купување.Нема да им наштети насликани површини.Лесно може да се repositioned за време на инсталацијата и не ја напушти лепило остатоците зад себе.Оваа Винил може да се инсталира користејќи 3 M 94 Буквар и 3 M Работ sealer, овие се препорачува од страна на 3 M винил заврши обука класа, овие производи ќе се промовира адхезија и додадете животот на вашиот винил.На sealer или буквар не ќе го отстрани лепак, деформирајте винил или уништи текстура за разлика од поевтини квалитетни филмови.Answer : ___________________________ Note : Chevy амблем со текстура површина ќе треба дополнителни лепило или лепак да се држиме правилно.Бесплатна Алатка за Полнење Requirement Limited 1 Сет на Алатка за Полнење за секој e Bay Сметка САМО без оглед на количината purchase Water отпорни и времето доказ.Флексибилни и Растеглив за конкавна област.Ниска цена за да го промените изгледот на вашите возила.Лесна инсталација со сува примена на метод.Топлина пиштол или домаќинство удар фен за обликување е потребно.Ниско - среден капи само лепило .Лесно да се вклопи во повеќето тесни места или делови (3 M буквар 94 е requireed за не лепливи површини, криви и агли)Материјал нема гаранција за исчезнува.Флуоресцентни Неонски бои имаат тенденција да исчезнат побрзо од нормални бои.Исчезнува може да биде намалена со текот на ламиниране, спречување на протегала области, кои ќе исчезнат, дури и побрзо, и засолниште од висок U.a. V. пати во текот на денот.Материјалот е специјално направени за возило екстериер бои површина во добра состојба.Купувачи се земе само одговорност на неуспешни резултат на други употреба.Секогаш се пред-тест винил инсталација на возила.Поради различни монитори/калибрации, бои може да се разликува малку од слики.Филм бои може да се разликува малку од се тркалаат да се тркалаат.За повеќето конзистентност, ве молиме да купите целосната се тркалаат.За најдобар резултат, професионална инсталација е потребно; Купувачите да преземат одговорност за телесно оштетување за време на инсталацијата како што е над греење, со текот на истегнување, расцепен.Пакетот вклучува : 2 парчиња 5"x10" Винил (Не Precut)Забелешка : Chevy амблем со текстура површина ќе треба дополнителни лепило или лепак да се држиме правилно.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата