• Свеж
Wisesorb 25 Пакет Влажност Индикатор Картички, 6 Место 10-60% Сини да Розова, Обновливи Влажност Пакети

Wisesorb 25 Пакет Влажност Индикатор Картички, 6 Место 10-60% Сини да Розова, Обновливи Влажност Пакети

DEN 2001.60
Достапно е за нарачката

Стока

Очигледно Промена на Бојата (Плава до Розова)-Плава до Розова промена на бојата е многу јасно.Управување со квалитетот ако суровините строго и тестирање на секоја серија да се обезбеди секоја картичка апсорбира доволно reagent, со цел да се покаже боја промени попрецизно.Специјализирани формула за reagent за да се осигура точноста на обележување.Реверзибилна Боја За Обележување Точка s време да се замени или дополни гел пакети во рерна.Големината на секој еден Влажност Индикатор Картичка е 1.5" x 4 ".Одличен начин да ги пратите на влажност да се знае, кога своето време да ја дополните на desiccant сува пакети.Работа со desiccant да се следи содржината на влага во било придружната / затворен простор за складирање како воена вишок муниција лименки, муниција лименки, муниција кутии, алатка кутија, 3d принтер со вжарено запечатена пластична кутија за складирање, кутија за накит, оружје случај, кожна облека во плакарот, кутии за складирање, подморница фотографија опрема суво поле, телефон случај, запечатени јасно пластика totes, итн.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата