• Свеж
HR202 Влажност Сензор Модул Влажност Тестирање Модул Влажност Откривање 3.3 V за 5 V

HR202 Влажност Сензор Модул Влажност Тестирање Модул Влажност Откривање 3.3 V за 5 V

DEN 1495.20
Достапно е за нарачката

Стока

HR202 Влажност Сензор Модул Влажност Тестирање Модул Влажност Откривање 3.3 V до 5 V. време на Испорака : 6-16 дена со посебна линија за САД,8-30 дена од редовните пост за Светот.Ако тоа не е примен во рамките на одредено време,ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви вратат во целост.Ако ви треба производ под итно да, можете да изберете експедитивни услуги.Ние ќе ги искористиме на курирската служба DHL да ви послужи.Време на испорака : 3-8 дена.било какви прашања,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате.Верувам дека нашата слатка услуга ќе ги задоволи вас.Влажност Откривање Модул Состојба : нова HR202 сензор Comparator излез, сигнал чисти, добри бранови, силна возење способност, повеќе од 15 м-р Работен напон : 3.3 V до 5 V Излезен формат : ДАЛИ digital switch излез (0 и 1) и АО аналогниот напонски излез PCB големина : 3.2 cm x 1.4 cm LM393 широк напон comparator.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата