• Свеж
Органски Пелена Осип Крем НАПРАВЕНИ од страна НА – NSF Органски Бебе Пелена Крем со Масло од Авокадо & Argan Масло (Мирис Слободни, 3.4 мл) – Цинк Оксид Маст и Задник Паста

Органски Пелена Осип Крем НАПРАВЕНИ од страна НА – NSF Органски Бебе Пелена Крем со Масло од Авокадо & Argan

DEN 888.00
Достапно е за нарачката

Стока

★ ДОДЕКА ПРОСЕЧНАТА ПЕЛЕНА КРЕМ потенцијално има ИРИТИРАЧКИ состојки како PETROLATUM и ЛАНОЛИН, Направени Од Бебе Крем е природна алтернатива што безбедно, ЕФИКАСНО да го спречува ПЕЛЕНА ОСИП. ★ ДИЗАЈНИРАН ДА ги СМИРИ ИРИТАЦИЈА & CHAFING, со 81% ОРГАНСКИ & 19% ПРИРОДНИ состојки, нашите пелена осип органски задник паста, природно ХРАНИ бебето кожата со ВИТАМИН Е, антиоксиданти, АВОКАДО & ARGAN МАСЛО. ★ ФОРМУЛИРАН со НЕ-НАНО ЦИНК ОКСИД, овој мирис-слободен бебе осип крем цинк оксид маст го СМИРУВА ЦРВЕНИЛОТО и создава ДИШЕ WETNESS БАРИЕРА дека нема да се апсорбира во крвотокот. ★ НАШАТА КРАЈНА ТРАНСПАРЕНТНОСТ ВЕТУВАЊЕ : во САД се изработени и тестирани нашите вегетаријанска бебе задник крем пелена balm е paraben, генетските модифицирани организми & сулфат-бесплатно, NSF-CERT ОРГАНСКИ, и ДЕРМАТОЛОГ & ПЕДИЈАТАР ОДОБРЕНИ. ★ НА ИЗРАБОТЕНИ ОД, НИЕ СТОИМЕ ПРОТИВ greenwashing – брендови ИСКРИВОКОЛЧУВАЊЕ на нивните "greenness." Нашите пелена осип крем е НАПРАВЕНО ПОДОБРО.НАПРАВИ ПОСИГУРНО.Направен да ги исполни вашите стандарди како родител – ПЕРИОД.Цинк оксид е природен минерал кој помага да се спречи сушењето и да ја штити кожата создавајќи дише влага бариера.Не-Нано значи честички седат на врвот на кожата и не се апсорбира во вашето бебе е крвотокот, па вашето бебе останува поздраво и побезбедно, промени по промена.Еден посреќен дното значи посреќни бебе.Greenwashing значи користење на јазикот дупки да им даде лажна претстава на производи, така што тие звук повеќе еколошки звучен отколку што се.Во нега на кожата, ова е растеа. "Природни" & "нетоксичен" се маркетинг услови.Факт е, нега на кожата не е регулирано како храна.ФДА не го дефинираат погоре однос толку умен на пазарот може да се манипулира јазик, па нивните производи звук повеќе пожелно.Произведено во САД може да значат само во шишиња во САД, додека состојки се извори од земји со пониски стандарди.Но, иако дури и Чесноста се манипулира, НАПРАВЕНИ ОД залага за Крајната Транспарентност, обезбедување на вистински докази за да направите резервни копии на нашите "Природни" & "Органски" тврдења.Што е Крајната Транспарентност?.Токму она што звучи како.Многу компании се направи тврди, НАПРАВЕНИ ОД грбот на нашата страна нагоре.Нашите органски бебе во прав е : - NSF Органски Сертифицирани - Вегетаријанци - Скокајќи Bunny Заверена - Не-ГМО - Phthalate-Free - Paraben-Free - Сулфат-Free - Дерматолог Одобрени - Педијатар Одобрени - Само Произведени во U. S. Фабрики.За секое барање што ги направи, ние снабдување резултати на тестирањето, состојки & сертификати за секој производ.Бидејќи родителите имаат право да знаат.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата