• Свеж
Tomantery LED Прстен Од 24-Битна RGB LED Прстен 5VDC 1 компјутер за Дома Осветлување на Кујната

Tomantery LED Прстен Од 24-Битна RGB LED Прстен 5VDC 1 компјутер за Дома Осветлување на Кујната

DEN 237.36
Достапно е за нарачката

Стока

Прстените се chainable - поврзете го излезот pin од една до внесување на pin-от на друг.Секој ЛЕР е addressable како возач чип е во ЛЕР.Одново и одново, и одново, тие одат! 24 ултра светла smart LED се наредени во круг со 2.6. Користете само еден микро-контролор pin за контрола како многу како што можете да синџир заедно!.Секој еден има ~18m A постојан струја диск па боја ќе биде многу барања, дури и ако напонот варира, и нема надворешни задави отпорници се бара изработка на тенок дизајн.Одново и одново, и одново, тие одат! 24 ултра светла smart LED се наредени во круг со 2.6" (66mm) надворешниот дијаметар.Прстените се "chainable' - поврзете го излезот pin од една до внесување на pin-от на друг.Користете само еден микро-контролор pin за контрола како многу како што можете да синџир заедно!Секој ЛЕР е addressable како возач чип е во ЛЕР.Секој еден има ~18m A постојан струја диск па боја ќе биде многу барања, дури и ако напонот варира, и нема надворешни задави отпорници се бара изработка на тенок дизајн.Моќта на целата работа со 5 VDC и вие ќе бидете подготвени да карпа.Постои една податоци на линија со многу timing-специфични протокол.Бидејќи протоколот е многу чувствителен на времето, тоа бара реално време микро-контролор, како што е AVR, ПИК, mbed, итн.Тоа не може да се користи со Linux-базиран microcomputer или толкува микро-контролор.Нашето прекрасно-писмена библиотека ги поддржува овие пиксели!Како што бара рачно одбраната собранието, тоа е само за AVR јадра, но други може да имаат пренесен овој чип возачот код, па ве молиме google наоколу.На 8 MHz или побрз процесор е потребно.Доаѓа како еден прстен со 24 поединечно addressable RGB Led диоди составуваат и тестирани.Спецификации : Напон : 5 V DC LED : 24-битна Внатрешен Дијаметар : 5.3 cm/2in Outer Дијаметар : 6.5 см/2.5 во Тежина : 8g(прибл.) Пакетот Вклучува : 1 x LED Прстен.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата