• Свеж
Cuticle Nippers Cuticle Машина, Од Не ' Рѓосувачки Челик Остри Мазна Намали Казна, Отстранување На Вишокот На Професионален Маникир Педикир Алатки Мртвите Кожата Смена

Cuticle Nippers Cuticle Машина, Од Не ' Рѓосувачки Челик Остри Мазна Намали Казна, Отстранување На Вишокот На

DEN 203.76
Достапно е за нарачката

Стока

Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик : Усвојува високо квалитетни нерѓосувачки челик материјал, нема рѓа и не е лесно да се деформира, цврсти и издржливи.Тоа може да биде sterilized без rusting и ги задржува своите прецизни со намалување на секоја употреба.Не се лизга рачка за удобен и лесен за користење.Лесен за користење : висок квалитет на главата машина помине nippers особено добро прилагодени за сечење многу тешко ноктите и дека без многу напор Лесно отворање и затворање на благодарение на snap заклучување.Ефективна вилица дизајн : вилицата главата клешти изолира проблем област и да се намали далеку чисто.Остри совети за прецизно сечење на бесење на нокти и искинати кутикулите.Тоа е голем козметички алатка за маникир и педикир.За paronychia : кривина на radians и укажа на главата, може да го намалат животниот ноктот длабоко, да се направи нокти чиста и удобно, лесно се нурнува длабоко во ноктите каналите, намалување на дебел или тешко ноктите, подобрување на paronychia и leukonychia.Карактеристики : 1. Висок квалитет, од нерѓосувачки челик материјал, не е лесно да ' рѓа и издржливи. 2. Не се лизга рачка за лесен и удобен употреба. 3. Остри и тешко доволно за вашите нокти да се намали лесно. 4. Исто така погоден за средување на мртвата кожа, кутикулите и виси ноктите. 5. Преносни димензии и мала тежина, лесно да се носат.Технички податоци : Предмет Тип : Ноктите Clippers Нокти Алатка Материјал : не ' рѓосувачки челик Боја : црвена Точка Големина : Прибл. 11 * 5 * 1cm/4.3 * 2 * 0.4 инчен Пакет тежина : околу. 39 g Пакет Листа : 1 x мртвите cuticle ножици.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата