• Свеж
3M 4462W Бела Пена Лента, 6 ширина x 5yd должина (1 ролна)

3M 4462W Бела Пена Лента, 6 ширина x 5yd должина (1 ролна)

DEN 650.88
Достапно е за нарачката

Стока

Исто така се користи за Пластични Куки, Полици и Точење; Жица и Кабел Клипови.Се користи за Знаци, плочките со имиња и Плочи; Точка на продажба и останати Дисплеи. 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Ленти 4462 се специјално формулиран за многу затворен за општа намена монтажа и приклучување на апликации, вклучувајќи ги и поврзување со полиетилен, полипропилен и многу други пластични маси, каде умерена температура и на смолкнување изведба се потребни.Пена изградба прави овие производи се идеални за многу приклучување, монтажа, gasketing, и затворање на апликации кои вклучуваат неправилни површини.Апаратот, на Екранот Случај и Електронска Опрема се Намали. 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4462 е црна или бела, затворени-ќелија, полиетиленски пена превозникот.Тоа е формулиран за повеќе тешко да се поврзе површини.Единствена гума лепило систем обезбедува брзи stick и се согласува да се нерегуларни и ниска површина енергија (ЗАКОН) материјали.Забрза за монтажа процес и да се постигне повеќе естетски префинета инсталација со 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4462. Оваа 1/32 во.дебела полиетилен пена лента е позната по својата висока крајната адхезија и сигурен перформанси низ многу површини.Еден од нејзините истакна карактеристики е нејзината способност да се придржува кон нерегуларни и ниска површина енергија супстрати.Тоа обезбедува висок крајната лепливоста на многу пластика и е формулирана да бара затворен и општа намена монтажа и поврзување на апликации.Заеднички користи вклучуваат декоративни трим, плочките со имиња и други општа намена монтажа апликации.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата