• Свеж
Siemens 3RF23 30-1AA24 СИРИУС SC Phlx Контактор, Една Фаза, Нулта Точка Префрлување, 48-460V Оценет Оперативен Напон, 30 Тип Тековната

Siemens 3RF23 30-1AA24 СИРИУС SC Phlx Контактор, Една Фаза, Нулта Точка Префрлување, 48-460V Оценет Оперативен

DEN 1996.56
Достапно е за нарачката

Стока

Се утврди номинална струја на оптоварување и електричната мрежа напон.Одберете phlx контактор со ист или повисока номинална струја од товарот. 6.9 k W Максималниот Постигнат Енергија За Напон 230 V. 12k W да се Постигне Максимална Моќност За 400 V Напон.На полупроводнички законот за склопки се избрани врз основа на детали на енергетскиот систем, на оптоварување и условите во околината.Како phlx контактори се веќе опремени со оптимално исти топлина мијалник, процесот на селекција е значително поедноставно од тоа за phlx релеи.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата