• Свеж
Zheino SSD М. 2 2280 1TB NGFF SATA III 6gb/s Внатрешни 3D Nand Цврста Состојба Диск за Ultrabooks и Таблети

Zheino SSD М. 2 2280 1TB NGFF SATA III 6gb/s Внатрешни 3D Nand Цврста Состојба Диск за Ultrabooks и Таблети

DEN 2567.76
Достапно е за нарачката

Стока

Вашиот Спасувачки План документи ќе и бидат испорачани до вас преку е-маил само на адресата поврзана со вашата сметка и може да се најде во вашата сметка на центарот во рамките на Купувачот/Продавачот Пораки.Ако вашиот диск ќе престане да работи, Спасување data recovery план ќе се обиде да се враќање на податоци од успеа диск и да го обнови податоците ќе бидат вратени на медиумите уред за складирање или преку безбедна cloud-базирани складирање на податоци.Опфаќа нова Цврста Состојба диск на било кој бренд кога купени во рок од 30 дена (потврда мора да бидат задржани за набавки не се на иста трансакција).Бесплатен превозот за во лабораторија на податоци за обновување; 24/7 онлајн случај статус следење.Ако вашите податоци не се обнови, ќе добиете вашите пари назад. .NGFF (М 2) интерфејс, Sata6.0 сигнал.Висок квалитет на контролорот и 3 D NAND флеш се применуваат за да овозможи висок трансфер на брзини.Секвенцијален Податоци Читај/Пишувај Перформанси : 570/480. Со мали димензии (80*22*3мм), забелешка за книга надградба.Спецификација : Капацитет : 1 TB Големина : 80mm*22mm Интерфејс Тип : М. 2 Број на Модел : CHN-NGFF2280-1 T NAND Флеш : 3 D Nand Контролор : SMI2258 XT Прочитајте Брзина : 570 MB/s Пишување Брзина : 480 MB/s влезен Напон : 5 V Idle : 0.79 Активни : 1.71 Напишете Издржливост : 3000 P/E циклуси Прочитајте Издржливост : за Задржување на Податоци : Повеќе од десет години MTBF : 3 милиони часа ECC : Хардвер BCH ECC способен за исправување на грешки до 72-bit/1 KB Работна Температура : 0~70 Складирање Температура : -40~85.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата