• Свеж
AGZ Не-Контакт Ѕид-Монтирани Инфраред Челото Термометар за Возрасни, ПРЕДВОДЕНА Дигитален Термометар со Треска Аларм Точни Инстант Читање на Екранот за Дом, Канцела

AGZ Не-Контакт Ѕид-Монтирани Инфраред Челото Термометар за Возрасни, ПРЕДВОДЕНА Дигитален Термометар со Треска

DEN 1199.76
Достапно е за нарачката

Стока

【ВРЕМЕ на ОДГОВОР : 1 СЕКУНДА】 Лесен и брз мерење температура во 1 секунда кога до 3.9 инчи далеку од термометар, со точност толеранција се ±0.4°F. 【АЛАРМ и ИНДИКАТОР СВЕТЛОТО】 На индикатор светлото ќе се претвори црвено и аларм 10 титка кога температурата е абнормален. 【Целзиусови степени И ЦЕЛЗИУСОВИ】 Брзо да се префрлате помеѓу Целзиусови и целзиусови степени со едноставно притискање на ℃/℉ копчето користење на pin, toothpick или пенкало.Откако тоа се смени, тоа ќе остане на овој начин. 【ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА】 Тоа е многу лесен за монтирање на ѕид или на други површини, како стакло или дрво, со користење на ноктите, куки, двострано лепливи ленти, или загради и може да биде поврзан со ѕиден штекер, моќ банка, или било какви други преносни извор на енергија. 【РИЗИК】 100% Наплата производ или замена ако не сте задоволни со овој термометар.Ние сакаме да се осигура дека вие сте среќни со вашиот купите со нас.Ве молиме отстранете ја заштитната фолија од екранот пред употреба.Производот може да се напојува со приложена USB кабел.Работат безжично со додавање на 18650 литиум батерија (не се вклучени).Надополнување обезбедени со користење на USB кабел.Ако мерење температура е под 37.5°C/99.5°F, термометар ќе звучи долго beep и го осветлуваат зелена LED диода.Ако температурата мерење е еднаков или над 37.5°C/99.5°F, термометар ќе звучи 10 кратко ќе бипка и го осветлуваат црвени LED.Ако термометар систем не успее поради предмет се надвор од мерен опсег, 3 краток свири ќе звук и црвени LED ќе се расветли.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата