• Свеж
iPhone 8 Plus Екран Замена на Комплет, MaitreFix LCD Дисплеј и Екранот на Допир Digitizer Замена Рамка Собранието со Поправка Алатка за Полнење (5.5 Инчи, за iPhone 8 Плус) (Бело)

iPhone 8 Plus Екран Замена на Комплет, MaitreFix LCD Дисплеј и Екранот на Допир Digitizer Замена Рамка Собранието

DEN 647.76
Достапно е за нарачката

Стока

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . [Одлична Замена Избор за испукани i Phone Екран] Да го замени погрешни и неисправни LCD дисплеј на допир digitizer компоненти.На пример, екранот не реагира правилно, има дисплеј проблеми, пиксели нарушување, LCD екран пукнатини, боја на проблеми, и други екранот прашања. [Совршен Компатибилност] Овој нов i Phone екран совршено одговараат на вашиот i Phone, ве молиме изберете го соодветниот модел и рамка боја при купување. [Детални Операција Водство] Откако ќе ги купите нашите производи, ние ќе обезбеди детални упатството и видео за да ве води чекор по чекор да се заврши замена операција.Ние исто така, обезбеди 7/24 по продажба на услуги за да ви помогне со сите прашања. [Одличен Квалитет] Сите екрани се произведени од страна на уверение фабрика со 100% квалитетот инспекција за да се обезбеди квалитет.Сите екрани со висока резолуција, Висока чувствителност на допир, 3 D Touch. [Внимателен Алатка за Полнење] i Phone 8 плус Digitizer Екранот, Maitre Fix i Phone екран лепак, Maitre Fix алатка за полнење, да се осигура дека може да се користат горенаведените алатки за да се заврши екран замена.Компатибилен Модел : i Phone 8 Плус.Големина На Екранот : 5.5".Осветленост : 450cd/м2 ± 35cd/м2. Температура на бојата : 7000 K ± 500 K.Резолуција : 1920 P x 1080 P.Дисплеј Технологија : TFT LCD.Пакет Содржи : . 1 : Екран *1 / 2 : 0.8* Шрафцигер *1 / 3 : 0.6 Y Шрафцигер *1 / 4 : 1.5+ Шрафцигер *1 / 5 : Пластични Стап *1 / 6 : B7000 лепак *1 / 7 : Pin *1 / 8 : Вшмукување чаша *1 / 9 : Триаголен Оптоварување *1 /10 : селотејп* 1. Воведување на Алатки : .Шрафцигер : за Да unscrew и заострување на завртки.Бидете сигурни дека шрафцигер совет е целосно ангажирани во завртка мило кога unscrew или стегне завртки, во спротивно може да го оштети или двете шрафцигер или завртки.Вшмукување Чаша : Држиме ова на мазни неоштетени дел на телефонот површина за да се создаде вшмукување, и повлечете го прстенот вертикално далеку од површината за да се создаде почетна јазот меѓу екранот и телото.Триаголен Оптоварување : Тоа се користи за да се задржи делумно отворање и да се подели на екранот и задниот поклопец.Пластични Стап : се Користат во местото на нашите нокти да се повлече отворен или snap во место BTB конектори.B7000 Лепак : нанесете мала количина на лепак кога се преселиш на транспарентен начин на предната камера и пред сензори.Pin : Користете го ова за да ја извадите SIM картичката послужавник или ви помогне да се применуваат на лепак.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата