• Свеж
HOLDPEAK Инфрацрвен Термометар Пиштол Не-Контакт IR Термометар со Висока Температура T -58℉~2732℉(-50℃~1500℃) со Податоци Задржете & Прилагодливи Emissivity за Креирање на Топење ?

HOLDPEAK Инфрацрвен Термометар Пиштол Не-Контакт IR Термометар со Висока Температура T -58℉~2732℉(-50℃~1500℃)

DEN 1391.76
Достапно е за нарачката

Стока

【Точни】Подобрување на точноста на термометар со прилагодување на emissivity 0.1-1.0 според површината материјал се мери.Професионални инфрацрвен термометар доаѓаат со широк температура мерка опсег -58℉~2732℉(-50℃~1500℃), чита вредностите на висока точност до ±1℃/±1% во само 0.25 секунди. 【Разноврсна Инфрацрвен Термометар】Рацете слободни инфрацрвена технологија го прави овој термометар корисни за мерење температура во двете дневни и индустриски settings.Ви даваат повеќе точни мерка за Готвење, BBQ, Авто Одржување, Гради, Kilns, home/комерцијални поправки и други задачи на апарати за домаќинство. 【Висок / Низок Temp Аларм】Оваа висока температура инфрацрвен термометар може да се постави на висока аларм температура и ниска аларм температура, Тоа може да ви даде доволно потсетници.Ако temp надмине или под податоци ќе се постави, IR температура пиштол ќе даде аларм. 【Мулти-Funcion IR Temp Пиштол】Имаат голем LCD екранот и осветлувањето, па можете да видите температури дури и во темнината.Штедење на батеријата авто-оф, па тоа нема да се троши вашата батерија дури и ако заборавите да го исклучите.Растојанието на самото место сооднос е 30 : 1, што значи дека може да се измери целта на подолго растојание.Не сте безбедни од опасни средина. 【Забелешка и Продажба-По】Ова не е медицински термометар за луѓето.Инфраред термометри се само можност да прочитате надворешна површина/кожата температури.HOLDPEAK доаѓаат со гаранција 2 години и животниот век на техничка поддршка, ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!Ние ќе го реши проблемот брзо за вас.Користат во обработка на жито, водни производ обработка и алкохолни пијалоци производство за избегнување на допир и загадувачки производи.Широк температура опсег дека макс до 1500℃ и не-контакт ласерски ви овозможи да се самоуверено мерка на објекти со исклучително висока температура на безбедно растојание.Можете да бидете сигурни да го користите HP-1500 термометар за мерење на се што е во вашиот дом за неговите силни безбедност и удобност.Работи како Сирење, путер, вино, ферментирани брашно, медицина, лицето маска треба да бидат ставени под специфична температура.Во тоа време, HP-1500 ќе ви помогне многу.HP-1500 термометар, исто така може да се користи во мерењето на течни како што се вода, млеко, алкохолни пијалоци, чај, кафе и чорба.Мерка со HP-1500 да се види дали масло е топла за да срј храна, ако шпоретот е во право temp да се пече и ако горење на јаглен е подготвена за СКАРА.HP-1500 термометар е моќен асистент за HVAC инсталација и одржување.Користете тоа во електрична дистрибуција кутијата за проверка, коло тестирање и поправка на возилото за да се спречи опасност и смена на проблемот.Растојание Место Сооднос : 30 : 1. Време На Одговор :

Особините

Најдобрите понуди во категоријата