• Свеж
3M VHB Лента 5952, 0.125 Ширина x 5 yd. Должина, (Пакување од 4)

3M VHB Лента 5952, 0.125 Ширина x 5 yd. Должина, (Пакување од 4)

DEN 1886.40
Достапно е за нарачката

Стока

Ја елиминира дупчење, брусење, refinishing, нарезници, заварување и расчистување.Цврста пена изградба обезбедува одлични лента сила.Двојно двострано црн материјал со црвена ослободување линија.Притисок чувствителни лепило создава трајна врска.Површина подготовка се препорачува за оптимални бонд.Долгорочна издржливост, без грозен занитвам глави или заварување марки.Континуирана обврзница дистрибуира стрес преку целата должина на приклучија површини. 3 M(TM) VHB(TM) Тешки Монтажа Лента 5952 е црна, 0.045 инчен (1.1 millimeter) модифицирани акрилни лепило со многу conformable, пена јадро.Оваа лента е претворена од 3 M VHB Лента 5952.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата